Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

МНМА від благодійника: як показати в обліку та фінзвітності?

Матвеева Виктория, эксперт по финансовым вопросам
Бюджетная бухгалтерия Октябрь, 2022/№ 37
Печать
У серпні 2022 року бюджетна установа отримала від благодійника побутову техніку. За вартісними критеріями отриману благодійну допомогу віднесено до малоцінних необоротних матеріальних активів (далі — МНМА). Як правильно показати надходження такої допомоги в бухобліку? В яких рядках фінансової звітності відобразити такі операції?

Як показати в бухобліку?

Надходження благодійної допомоги у вигляді МНМА від фізичних або юридичних осіб бюджетні установи відображають в бухобліку з урахуванням таких особливостей. Далі наведемо основні з них.

1. Активи, отримані як благодійна допомога, підлягають оприбуткуванню за справедливою вартістю. Якщо благодійник надав установі документи, які підтверджують вартість переданих активів на відповідну дату, тоді слід орієнтуватися на вартість, зазначену у цих документах.

Детально про механізм оцінки таких подарунків та правила документального оформлення читайте в матеріалі «Гуманітарна допомога без вартості: як оприбуткувати?» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 19).

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше