Темы статей
Выбрать темы

Благодійна допомога: оформлення та облік (частина 2)

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Июль, 2023/№ 28
Печать
Бюджетні установи можуть отримувати благодійну допомогу як у формі фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, так і у формі товарів, виконання робіт, надання послуг.
Благодійна допомога: оформлення та облік (частина 2) Бюджетні установи можуть отримувати благодійну допомогу як у формі фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, так і у формі товарів, виконання робіт, надання послуг.

Та незалежно від форми отриманої «благодійки», установи повинні правильно документально оформити та показати такі надходження в бухобліку. Не впевнені, чи обов’язково це робити? А дарма. Минулого року це підтвердив Мінфін у своєму листі від 27.04.2022 № 41020-06-5/8479. Зокрема, фахівці Мінфіну наголосили, що належному документальному оформленню та відображенню в бухобліку підлягає вся допомога, яку отримують бюджетні установи.

Далі розглянемо вимоги до оформлення та обліку операцій з отримання благодійної допомоги за її видами. І почнемо з благодійних надходжень у грошовій формі.

Благодійна допомога у грошовій формі

Документальне оформлення. Благодійна може надходити як готівкою до каси (за її наявності), так і на рахунок бюджетної установи. Втім, здебільшого благодійні внески перераховують саме на спеціальні реєстраційні рахунки установ.

Документом, що підтверджує надходження грошових коштів від благодійника на спеціальний реєстраційний рахунок установи, буде виписка з такого рахунку.

У разі ж внесення благодійної допомоги готівкою до каси установи слід оформити прибутковий касовий ордер, а квитанцію обов’язково видати благодійнику.

Бухоблік. Готівкові пожертви та внески до каси установи слід показувати на субрахунку 2211 «Готівка у національній валюті». Для обліку коштів на таких рахунках призначено субрахунок 2313 «Реєстраційні рахунки». Разом з тим для узагальнення інформації про такі надходження слід застосовувати окремий аналітичний рахунок у межах субрахунку 2313.

ВАЖЛИВО!

Благодійна допомога → доходи від необмінних операцій (субрахунок 7511)

Так, будь-які благодійні надходження є доходами за необмінними операціями. Причому визнаємо такі надходження доходами того звітного періоду, в якому фактично отримано допомогу.

Інформацію про доходи від безоплатно отриманих активів (у т. ч. надходжень у грошовій формі), робіт та послуг узагальнюємо на субрахунку 7511 «Доходи за необмінними операціями».

Детально про напрями і цілі використання благодійних грошових внесків читайте у частині 1 цієї статті.

Зауважте: документальне оформлення та відображення в обліку придбання матеріальних цінностей, а також оплати робіт і послуг за рахунок благодійних надходжень слід здійснювати у загальному порядку.

Розглянемо на прикладі порядок відображення в бухобліку отримання благодійної допомоги у грошовій формі та її використання на потреби установи.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше