Теми статей
Обрати теми

Благодійна допомога: оформлення та облік (частина 2)

Матвєєва Вікторія, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Друк
Бюджетні установи можуть отримувати благодійну допомогу як у формі фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, так і у формі товарів, виконання робіт, надання послуг.

Та незалежно від форми отриманої «благодійки», установи повинні правильно документально оформити та показати такі надходження в бухобліку. Не впевнені, чи обов’язково це робити? А дарма. Минулого року це підтвердив Мінфін у своєму листі від 27.04.2022 № 41020-06-5/8479. Зокрема, фахівці Мінфіну наголосили, що належному документальному оформленню та відображенню в бухобліку підлягає вся допомога, яку отримують бюджетні установи.

Далі розглянемо вимоги до оформлення та обліку операцій з отримання благодійної допомоги за її видами. І почнемо з благодійних надходжень у грошовій формі.

Благодійна допомога у грошовій формі

Документальне оформлення. Благодійна може надходити як готівкою до каси (за її наявності), так і на рахунок бюджетної установи. Втім, здебільшого благодійні внески перераховують саме на спеціальні реєстраційні рахунки установ.

Документом, що підтверджує надходження грошових коштів від благодійника на спеціальний реєстраційний рахунок установи, буде виписка з такого рахунку.

У разі ж внесення благодійної допомоги готівкою до каси установи слід оформити прибутковий касовий ордер, а квитанцію обов’язково видати благодійнику.

Бухоблік. Готівкові пожертви та внески до каси установи слід показувати на субрахунку 2211 «Готівка у національній валюті». Для обліку коштів на таких рахунках призначено субрахунок 2313 «Реєстраційні рахунки». Разом з тим для узагальнення інформації про такі надходження слід застосовувати окремий аналітичний рахунок у межах субрахунку 2313.

ВАЖЛИВО!

Благодійна допомога → доходи від необмінних операцій (субрахунок 7511)

Так, будь-які благодійні надходження є доходами за необмінними операціями. Причому визнаємо такі надходження доходами того звітного періоду, в якому фактично отримано допомогу.

Інформацію про доходи від безоплатно отриманих активів (у т. ч. надходжень у грошовій формі), робіт та послуг узагальнюємо на субрахунку 7511 «Доходи за необмінними операціями».

Детально про напрями і цілі використання благодійних грошових внесків читайте у частині 1 цієї статті.

Зауважте: документальне оформлення та відображення в обліку придбання матеріальних цінностей, а також оплати робіт і послуг за рахунок благодійних надходжень слід здійснювати у загальному порядку.

Розглянемо на прикладі порядок відображення в бухобліку отримання благодійної допомоги у грошовій формі та її використання на потреби установи.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі