Темы статей
Выбрать темы

Безхазяйне майно: тонкощі оприбуткування

Пеклуха Юлия, главный редактор журнала «Бюджетная бухгалтерия», Станкус Татьяна, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Бюджетная бухгалтерия Май, 2023/№ 18
Печать
Як правильно оприбуткувати безхазяйне майно, виявлене на території громади? За яким кодом доходів та КЕКВ його показати в Довідці про надходження в натуральній формі?

Що робити, якщо на території вашої громади виявлено безхазяйне майно? Якими мають бути дії місцевої влади? Розібратися з цим допоможе наша стаття «Безхазяйне майно: що з ним робити?» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 7). Тут ви знайдете покроковий алгоритм дій: від виявлення безхазяйного майна до його прийняття в комунальну власність. Якщо ж усі ці етапи позаду, саме час братися до роботи бухгалтеру місцевої ради (її виконавчого органу).

Бухгалтерська служба органу місцевого самоврядування (далі — ОМС) має забезпечити оцінку безхазяйного майна, документальне оформлення та відображення в облікових регістрах його оприбуткування.

Проводимо оцінку майна

Об’єкт основних засобів (далі — ОЗ) визнається активом, коли:

— по-перше, існує ймовірність отримання суб’єктом державного сектору майбутніх економічних вигід, пов’язаних з його використанням, та/або він має потенціал корисності для суспільства;

— по-друге, вартість об’єкта ОЗ може бути визначена.

Таким є припис п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 121*.

* Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше