Теми статей
Обрати теми

Безхазяйне майно: тонкощі оприбуткування

Пеклуха Юлія, головний редактор журналу «Бюджетна бухгалтерія», Станкус Тетяна, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2023/№ 18
Друк
Як правильно оприбуткувати безхазяйне майно, виявлене на території громади? За яким кодом доходів та КЕКВ його показати в Довідці про надходження в натуральній формі?

Що робити, якщо на території вашої громади виявлено безхазяйне майно? Якими мають бути дії місцевої влади? Розібратися з цим допоможе наша стаття «Безхазяйне майно: що з ним робити?» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 7). Тут ви знайдете покроковий алгоритм дій: від виявлення безхазяйного майна до його прийняття в комунальну власність. Якщо ж усі ці етапи позаду, саме час братися до роботи бухгалтеру місцевої ради (її виконавчого органу).

Бухгалтерська служба органу місцевого самоврядування (далі — ОМС) має забезпечити оцінку безхазяйного майна, документальне оформлення та відображення в облікових регістрах його оприбуткування.

Проводимо оцінку майна

Об’єкт основних засобів (далі — ОЗ) визнається активом, коли:

— по-перше, існує ймовірність отримання суб’єктом державного сектору майбутніх економічних вигід, пов’язаних з його використанням, та/або він має потенціал корисності для суспільства;

— по-друге, вартість об’єкта ОЗ може бути визначена.

Таким є припис п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 121*.

* Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі