Темы статей
Выбрать темы

Зміни граничних строків відряджень: вивчаємо разом

Станкус Татьяна, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Як відомо, суми і склад витрат на відрядження унормовує постанова № 98*. Крім того, зазначена постанова визначає граничні строки відряджень. Саме таких граничних строків торкнулися нещодавні зміни, внесені постановою № 1360**. Розглянемо ці новації детальніше.

* Постанова КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98.

** Постанова КМУ «Про внесення змін до пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98» від 22.12.2023 № 1360.

Загальні строки відрядження

Строк відрядження згідно з п. 1 розд. ІІ Інструкції № 59* визначається керівником або його заступником (строк відрядження державного службовця визначається керівником державної служби), але не може перевищувати 30 календарних днів. Це стосується відряджень у межах України.

* Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 № 59.

Щодо відряджень за кордон, то їх строк також визначається керівником, але максимальна їх тривалість становить 60 календарних днів. Таким є припис у п. 2 розд. ІІІ Інструкції № 59.

Аналогічні вимоги щодо граничних строків відряджень містить і п. 6 постанови № 98.

Утім, цим же пунктом визначено й інші строки відряджень для певних категорій працівників, як-то: військовослужбовці, працівники Держаудитслужби, поліцейські, держслужбовці, судді тощо.

Загальний строк відрядження суддів змінено

До внесення змін абз. 15 п. 6 постанови № 98 було передбачено, що строк відрядження як тимчасове переведення суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя не може перевищувати один рік.

Після внесення змін згідно з цим же пунктом у випадках, установлених законом, загальний строк відрядження не може перевищувати два роки.

Строк відрядження суддів на період воєнного стану

У період надзвичайного чи воєнного стану та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування строк відрядження судді як тимчасове переведення в умовах надзвичайного чи воєнного стану може перевищувати загальний строк відрядження, передбачений абз. 15 п. 16 постанови № 98. Таким є припис нового абз. 16 п. 6 постанови № 98.

Тож на період воєнного стану строк відрядження суддів, по суті, не обмежений.

УВАГА!

Постанова № 1360 набула чинності 26.12.2023

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше