Теми статей
Обрати теми

Зміни граничних строків відряджень: вивчаємо разом

Станкус Тетяна, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Як відомо, суми і склад витрат на відрядження унормовує постанова № 98*. Крім того, зазначена постанова визначає граничні строки відряджень. Саме таких граничних строків торкнулися нещодавні зміни, внесені постановою № 1360**. Розглянемо ці новації детальніше.

* Постанова КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98.

** Постанова КМУ «Про внесення змін до пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98» від 22.12.2023 № 1360.

Загальні строки відрядження

Строк відрядження згідно з п. 1 розд. ІІ Інструкції № 59* визначається керівником або його заступником (строк відрядження державного службовця визначається керівником державної служби), але не може перевищувати 30 календарних днів. Це стосується відряджень у межах України.

* Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 № 59.

Щодо відряджень за кордон, то їх строк також визначається керівником, але максимальна їх тривалість становить 60 календарних днів. Таким є припис у п. 2 розд. ІІІ Інструкції № 59.

Аналогічні вимоги щодо граничних строків відряджень містить і п. 6 постанови № 98.

Утім, цим же пунктом визначено й інші строки відряджень для певних категорій працівників, як-то: військовослужбовці, працівники Держаудитслужби, поліцейські, держслужбовці, судді тощо.

Загальний строк відрядження суддів змінено

До внесення змін абз. 15 п. 6 постанови № 98 було передбачено, що строк відрядження як тимчасове переведення суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя не може перевищувати один рік.

Після внесення змін згідно з цим же пунктом у випадках, установлених законом, загальний строк відрядження не може перевищувати два роки.

Строк відрядження суддів на період воєнного стану

У період надзвичайного чи воєнного стану та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування строк відрядження судді як тимчасове переведення в умовах надзвичайного чи воєнного стану може перевищувати загальний строк відрядження, передбачений абз. 15 п. 16 постанови № 98. Таким є припис нового абз. 16 п. 6 постанови № 98.

Тож на період воєнного стану строк відрядження суддів, по суті, не обмежений.

УВАГА!

Постанова № 1360 набула чинності 26.12.2023

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі