Коли виникає право на соцвідпустку на дітей за «декретний» рік

Усенко Олена, головний спеціаліст сектору режимів праці, відпочинку та норм праці Департаменту заробітної плати та умов праці
Оплата труда Июль, 2016/№ 14/1
В избранном В избранное
Печать
Працівниця має двох дітей 2007 і 2015 років народження. При цьому у 2015 році вона перебувала: з 01.01.2015 р. по 14.01.2015 р. — на лікарняному, з 15.01.2015 р. по 20.05.2015 р. — у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, з 21.05.2015 р. і до кінця 2015 року — у соцвідпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи має ця працівниця право на соцвідпустку на дітей тривалістю 10 календарних днів за 2015 рік?

Ні, ця працівниця не має права на соцвідпустку на дітей за 2015 рік. Далі обґрунтуємо відповідь.

Для цього скористаємось нормами ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР. Згідно з положеннями зазначеної статті право на соцвідпустку на дітей є, зокрема, у жінки, яка має двох або більше дітей віком до 15 років. Тут же застережена одна із головних умов для реалізації працівницею права на вказану відпустку. Річ у тім, що право на соцвідпустку на дітей виникає у жінки, яка працює.

Увага! Працівниця може реалізувати своє право на соцвідпустку на дітей за умови, що вона відпрацювала хоча б один день протягом календарного року, за який їй надають вказану відпустку.

У ситуації, наведеній у запитанні, у 2015 році працівниця спочатку перебувала на лікарняному, потім — у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами і решту 2015 року — у соцвідпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При цьому дати наведених періодів йдуть одна за одною. Виходить, що за вказаних обставин працівниця безпосередньо не відпрацювала жодного дня у 2015 році. У зв’язку з цим працівниця як мати двох дітей віком до 15 років не може реалізувати право на соцвідпустку на дітей за 2015 рік.

Наостанок відзначимо: якби жінка приступила до роботи хоча б на один день у 2015 році, вона змогла б реалізувати своє право на соцвідпустку на дітей за 2015 рік.

Оформи подписку и читай все Подписаться на журнал

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить
Скачайте наше мобильное приложение iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд