(066) 87-010-10 Перезвоните мне
Переводим бухгалтеров в ОНЛАЙН!
  • В избранное
  • Печать
  • Шрифт
  • Цвет фона
  • Комментарии 0
  • В разработке
7/9
Оплата труда
Оплата труда
Январь , 2019/№ 2/1

Жінка, яка народила дитину в цивільному шлюбі: чи має право на додаткову відпустку як одинока мати

У сучасному світі нікого не здивуєш цивільним шлюбом. Дуже багато пар живуть, не реєструючи відносини. З часом у такій сім’ї з’являються дітки. Тому й виникає запитання: чи вважається жінка, яка проживає в цивільному шлюбі, одинокою матір’ю? Адже юридично ця сім’я не зареєстрована. Давайте з’ясовувати, чи може така матуся піти в додаткову відпустку.

Отже, згідно зі ст. 19 Закону про відпустки працюючій одинокій матері щорічно надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

На перший погляд усе просто і зрозуміло. Залишилося розібратися з головним — чи можна жінку, яка народила дитину в цивільному шлюбі, назвати для цілей отримання додаткової відпустки на дітей одинокою матір’ю.

Поняття «одинока мати»

У цілому, відповідь на це запитання Мінсоцполітики надало ще в листах від 05.08.2016 р. № 438/13 /116-16 і від 25.02.2015 р. № 76/13/116-15.

Так, визначення поняття «одинока мати» наведене в п. 9 постанови № 9 і п. 5 ч. 13 ст. 10 Закону про відпустки.

Виходячи із цього, одинокою матір’ю слід вважати жінку, яка не перебуває в шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.

Але оскільки п. 5 ч. 13 ст. 10 Закону про відпустки визначає одиноку матір як таку, що виховує дитину без батька, Мінсоцполітики робить висновок про те, що факт утримання (аліменти) для надання відпустки значення не має.

Отже, право на додаткову відпустку мають такі одинокі матері:

• жінка, яка не перебуває в шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері;

• вдова;

• жінка, яка виховує дитину без батька (у тому числі й розлучена жінка, яка виховує дитину без батька).

Отже, давайте розбиратися детальніше, до якої категорії належить жінка, що народила дитину в цивільному шлюбі.

Заинтересовал журнал?
Получайте по подписке больше статей и специальных предложений
цивільний шлюб, одинока мати, додаткова відпустка добавить теги изменить теги
Добавьте свои теги к статье
Разделяйте метки запятой. Например: бухгалтерия, форма, проценты, НДС, квартальный отчёт. Максимальное количество 10.
или Закрыть
Комментарии к статье