Трудова книжка сумісника: як видалити зайві записи

В избранном В избранное
Печать
Оплата труда Июль, 2019/№ 14/1
У трудовій книжці працівниці-сумісника зробили запис про прийняття її на роботу за сумісництвом (див. нижче). Перед її звільненням вирішили «виправити» ситуацію. Спочатку зробили запис про переведення на основне місце роботи, а потім — запис про визнання недійсним первісного запису про прийняття на роботу за сумісництвом та одночасно запис про звільнення. Чи потрібно виправляти такі записи в трудовій книжці?

Міхальова Галина, начальник загального відділу Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради

У трудовій книжці працівниці-сумісника зробили запис про прийняття її на роботу за сумісництвом (див. нижче).

Перед її звільненням вирішили «виправити» ситуацію. Спочатку зробили запис про переведення на основне місце роботи, а потім — запис про визнання недійсним первісного запису про прийняття на роботу за сумісництвом та одночасно запис про звільнення.

Чи потрібно виправляти такі записи в трудовій книжці?

Передусім нагадаємо: з огляду на пряму норму з абз. 4 п. 1.1 Інструкції № 58 записи про роботу сумісників вносяться до трудової книжки тільки за основним місцем роботи.

Трудову книжку зовнішнього сумісника підприємство-роботодавець не заповнює внаслідок того, що вона повинна перебувати в роботодавця за основним місцем роботи. Але якщо працівник хоче, щоб запис про роботу за сумісництвом був у його трудовій книжці, він повинен отримати довідку про роботу за сумісництвом (у довільній формі). Записи на підставі такої довідки до трудової книжки вносить роботодавець за основним місцем роботи.

Увага!

Запис про роботу за сумісництвом зазвичай роблять одним рядком за весь період роботи, наприклад: «Працювала за сумісництвом на Приватному підприємстві «Люкс» на посаді менеджера з персоналу з 05.02.2019 по 08.05.2019».

Для цього зовнішньому суміснику роботодавець видає довідку в день звільнення.

Переходимо до порядку виправлення помилок.

Чтобы посмотреть полную версию, подпишитесь на журнал Вы уже подписались? Войти

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить