Догана працівнику: чи потрібна згода представника трудового колективу?

В избранном В избранное
Печать
Беляева Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Оплата труда Июль, 2019/№ 14/1
В установі після розформування профспілки обраний уповноважений представник трудового колективу (далі — представник ТК). Чи потрібна його згода при винесенні догани працівникам установи, зокрема, тим, які були делеговані при розробці колективного договору (за аналогією з членами виборних профспілкових органів)?

В установі після розформування профспілки обраний уповноважений представник трудового колективу (далі — представник ТК). Чи потрібна його згода при винесенні догани працівникам установи, зокрема, тим, які були делеговані при розробці колективного договору (за аналогією з членами виборних профспілкових органів)?

Повноваження представника ТК

Так само, як профспілки і профспілкові представники, представник ТК наділений повноваженнями представляти інтереси працівників, захищати їх трудові та соціально-економічні права. Проте він не прирівняний у правах до профспілкових представників і профспілок. На нього не поширюється Закон про профспілки*, а також гарантії, передбачені ст. 252 КЗпП.

* Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.99 р. № 1045-XIV.

Чтобы посмотреть полную версию, подпишитесь на журнал Вы уже подписались? Войти

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить