Інвалідний норматив: «шкідливі» поради

В избранном В избранное
Печать
Ушакова Лилия, эксперт по вопросам оплаты труда
Оплата труда Июнь, 2019/№ 12/1
На вулиці літо! Хочеться на природу, шашличків, у відпустку (наскільки дозволить робота)… «Ну який інвалідний норматив?!» — скажете ви. На жаль, але якщо підприємство (ФОП) цього року планує збільшувати чисельність працівників, замислитися про необхідність виконання інвалідного нормативу слід уже зараз. Чому? Справа в округленні! Заінтригували? Зараз пояснимо.

Норматив працевлаштування осіб з інвалідністю встановлений для роботодавців (підприємств і ФОП) ст. 19 Закону № 8751.

1 Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.91 р. № 875-XII.

Його розмір — 4 % від середньої кількості штатних працівників (СКШП) облікового складу за рік. Якщо ж СКШП за рік — від 8 до 25 осіб, інвалідний норматив дорівнює одному робочому місцю. При цьому у виконання нормативу роботодавці враховують осіб з інвалідністю, працевлаштованих ними за основним місцем роботи.

Про виконання/невиконання інвалідного нормативу роботодавці звітують, подаючи до Фонду соціального захисту інвалідів (далі — Фонд) щорічно до 1 березня, що йде за звітним роком, Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів № 10-ПI (далі — Звіт).

У цьому ж Звіті роботодавці серед іншого проводять розрахунок:

• СКШП облікового складу за звітний рік — рядок 01 Звіту;

• СКШП облікового складу, яким установлена інвалідність і які були працевлаштовані роботодавцем у звітному році, — рядок 02 Звіту;

• інвалідного нормативу — рядок 03 Звіту.

Чтобы посмотреть полную версию, подпишитесь на журнал Вы уже подписались? Войти

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить