З держслужби — до ОМС: додаткова відпустка за стаж у перший рік роботи

Беляева Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Оплата труда Август, 2020/№ 16/1
В избранном В избранное
Печать
Працівниця прийнята на роботу до ОМС 02.03.2020 р. При цьому вона вже мала стаж держслужби більше 15 років. Чи має така працівниця право на додаткову відпустку за стаж держслужби і служби в ОМС тривалістю 15 календарних днів? Коли вона вперше може взяти додаткову відпустку за стаж тривалістю 15 календарних днів за новим місцем роботи (чи працює тут правило «6 місяців»)?

Статтею 21 Закону № 2493* передбачено, що посадовим особам місцевого самоврядування, які мають стаж служби в ОМС більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 15 календарних днів. Порядок і умови надання додаткової відпустки за стаж урегульовані постановою № 250**.

* Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III.

** Постанова КМУ «Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток» від 27.04.94 р. № 250.

Так, відповідно до постанови № 250 посадовим особам ОМС, які мають стаж служби більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 календарних днів, а починаючи з 11-го року ця відпустка збільшується на 2 календарних дні за кожен наступний рік. Тривалість додаткової відпустки за стаж не може перевищувати 15 календарних днів***.

*** Про відпустки посадових осіб ОМС читайте в статті «Справив діло — гуляй сміло, або Відпустки посадових осіб ОМС» (Спецвипуск «ОП», 2020, № 12/1, с. 16).

Увага! Право на додаткову відпустку за стаж та її тривалість залежать від наявності в посадової особи ОМС відповідного стажу роботи, а не від відпрацьованого часу у відповідному робочому році.

Додаткову відпустку конкретної тривалості надають посадовій особі ОМС після дати досягнення відповідного стажу служби в ОМС.

У свою чергу, до стажу служби в ОМС зараховують період роботи на посадах, на які поширюється дія Закону № 2493, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу держслужби (ст. 22 Закону № 2493).

Додаткова відпустка за стаж служби в ОМС належить до категорії щорічних відпусток. Тому при звільненні працівникові виплачують компенсацію за всі невикористані дні цієї відпустки. Причому «пропорційний» підхід (як у випадку зі щорічною основною відпусткою) не використовують.

Відповідно якщо працівник за попереднім місцем роботи використав додаткову відпустку за стаж або отримав за неї компенсацію при звільненні, то за новим місцем роботи додаткова відпустка за «використаний» рік не надається.

Важливо! Оскільки додаткова відпустка за стаж є щорічною, право на неї в перший рік роботи настає після закінчення 6 місяців безперервної роботи в цій установі (ч. 5 ст. 10 Закону про відпустки).

Категорії працівників, яким щорічні відпустки (у тому числі додаткова відпустка за стаж служби в ОМС) надають за їх бажанням до закінчення 6-місячного строку, перелічено в ч. 7 ст. 10 Закону про відпустки.

Оформи подписку и читай все Подписаться на журнал

Похоже, что вы используете блокировщик рекламы :(

Чтобы пользоваться всеми функциями сайта, добавьте нас в исключения!

Как отключить
Скачайте наше мобильное приложение iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд