Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Стоїте на обліку в центрі зайнятості — страховий стаж «капає»!

Беляева Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Оплата труда Февраль, 2020/№ 4/1
Печать
Чи включається до страхового стажу для виплати лікарняних і декретних період перебування на обліку в центрі зайнятості? Також цікавить ситуація, коли працівник стояв на обліку в центрі зайнятості і в цей час виконував громадські роботи (допомоги по безробіттю не отримував).

Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею або роботодавцем страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ч. 1 ст. 21 Закону про соцстрахування).

Виняток із цього правила — періоди відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності). Ці періоди включаються до страхового стажу як періоди, за які сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Таким чином, період перебування працівника на обліку в центрі зайнятості з отриманням допомоги по безробіттю зараховують до страхового стажу.

Тепер про громадські роботи. Це вид суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах (ст. 31 Закону про зайнятість*). Громадські роботи, що відповідають потребам певної територіальної громади або задовольняють громадські потреби територіальних громад, організовуються місцевими держадміністраціями, виконкомами сільських, селищних, місцевих рад за участю центрів зайнятості, на договірних засадах.

* Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI.

Порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру затверджений постановою КМУ від 20.03.2013 р. № 175.

Детальніше про відмінності між громадськими і суспільно корисними роботами ви можете прочитати в статті «Суспільно корисні роботи — примусова праця аліментників» // Спецвипуск «ОП», 2019, № 20/1.

З особами, які беруть участь у громадських роботах, укладають на строк, який сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів, строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця.

При цьому оплату праці таких працівників здійснюють за фактично виконану роботу в розмірі, який не може бути меншим, ніж мінімальна заробітна плата (ч. 4 і 5 ст. 31 Закону про зайнятість).

Відомості про виконання громадських робіт заносять до трудової книжки працівника. Виходячи з вищевикладеного, період громадських робіт також зараховують до страхового стажу.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше