У результаті:
1) лікарям, безпосередньо зайнятим на роботах з ліквідації захворювання на коронавірус, строк чергової атестації яких настає у 2020 році, зарахують 50 балів безперервного професійного розвитку.
Підстава — довідка, надана керівником установи охорони здоров’я, де лікар брав участь у роботах з ліквідації захворювання;
2) у 2020 році на період дії карантину, встановленого постановою КМУ від 11.03.2020 р. № 211, переноситься атестація на визначення знань і практичних навичок з присвоєнням (підтвердженням):
• звання «лікар-спеціаліст», а також присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії лікарів;
• фаху «провізор-спеціаліст», а також присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії провізорів та фармацевтів;
• звання «спеціаліст», а також присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії;
• кваліфікаційної категорії молодших спеціалістів з медичною освітою.
Строк дії посвідчень про кваліфікаційну категорію та сертифікатів зазначених працівників, який минає в період дії карантину, і протягом 30 днів з дня його скасування, подовжується на один рік. Такі працівники мають право атестуватися в шестимісячний строк після закінчення карантину.
Наказ № 1106 набрав чинності 02.06.2020 р., але застосовується з 12.03.2020 р.
ФСС оновив Перелік санаторно-курортних установ
ФСС на своєму офіційному сайті виклав оновлений Перелік санаторно-курортних установ у розрізі профілів медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги з реабілітаційного лікування.
Нагадаємо: 01.01.2018 р. застраховані особи отримали можливість самостійно обирати санаторно-курортний заклад для проведення реабілітаційного лікування.
Це відбулося завдяки постанові правління ФСС від 13.07.2017 р. № 39.
Ознайомитися з Переліком можна на офіційному сайті ФСС за посиланням: fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/952253.
Реформа оплати праці держслужбовців
Кабмін схвалив нову концепцію з реформування оплати праці держслужбовців*. Її мета — змінити систему і підходи до регулювання оплати праці у сфері держслужби для підвищення конкурентоспроможності зарплати держслужбовців, її прозорості, передбачуваності та справедливості, а також привести регулювання оплати праці у відповідність із міжнародними стандартами.
Нова модель оплати праці передбачає:
• єдиний підхід до нарахування заробітної плати шляхом збільшення її фіксованої частини (не менше 70 %) і зменшення змінної складової (не більше 30 %);
• установлення рівня окладу відповідно до класифікації посад виходячи із цінності посади (обсягу, складності роботи та рівня відповідальності). Це позбавить від необхідності додаткового поділу державних органів на рівні;
• проведення справедливого і прозорого розподілу (перерозподілу) фондів оплати праці в держорганах, а також бюджетних коштів на оплату праці між ними.