Темы статей
Выбрать темы

Медогляд від військкомату: як оформити та оплатити?

Будз Владимир, эксперт по вопросам оплаты труда и трудовых отношений
Працівник бюджетної установи направлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦКСП) на проходження медогляду. Як оформити його відсутність? Чи оплачувати працівнику такий період? Яку позначку ставити в табелі?

Які гарантії?

Проходження медогляду за направленням ТЦКСП підпадає під дію ст. 119 КЗпП (виконання державних і громадських обов’язків). Роботодавець зобов’язаний у цей період зберегти за працівником:

— місце роботи (посаду);

— середній заробіток.

Аналогічні вимоги містить ч. 2 ст. 21 Закону № 2232*.

* Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII.

Середню зарплату обчислюйте згідно з Порядком № 100 виходячи з виплат за останні 2 місяці роботи, що передують місяцю, на який припадає початок медобстеження.

Як оформити?

Повістка з ТЦКСП буде для роботодавця підставою видати наказ про увільнення працівника від роботи на час проходження обстеження. При його складанні не забуваємо дотримуватись вимог, установлених ДСТУ 4163:2020 (див. статтю «Новий ДСТУ 4163:2020 щодо оформлення документів: огляд нововведень» // «ОП», 2021, № 18/1, с. 25 — 29). Приклад оформлення такого наказу дивіться на рисунку нижче.

Майте на увазі: особі, яка проходить обстеження в лікувально-профілактичних установах за направленням ТЦКСП, видають довідку довільної форми. Вона має бути засвідчена підписом завідувача відділення і печаткою такої установи. Про це зазначено в п. 2.18 Інструкції № 455**. Така довідка підтвердить факт проходження медогляду.

** Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455.

Що в табелі?

Ведення табельного обліку регламентується наказом № 489***.

У Табелі обліку використання робочого часу дні відсутності працівника у зв’язку з проходженням медогляду відображайте літерним кодом «ІН» або цифровим «22» — інший невідпрацьований час, передбачений законодавством.

*** Наказ Держкомстату «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489.

img 1

Приклад оформлення наказу про увільнення працівника від роботи на час проходження медогляду

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше