Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Бібліотекар-сумісник: чи виплачувати «особливу» надбавку?

Будз Владимир, эксперт по вопросам оплаты труда и трудовых отношений
Оплата труда Август, 2022/№ 15
Печать
Бібліотекар працює у закладі загальної середньої освіти (далі — ЗСО) за сумісництвом на 0,5 ставки. Чи має право такий працівник на надбавку за особливі умови праці? Якщо так, то в якому розмірі йому можна її встановити?

Хто має право на виплату?

Встановлення надбавки за особливі умови роботи передбачено постановою № 1073*. Її надають працівникам, які відповідають таким критеріям:

* Постанова КМУ «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек» від 30.09.2009 № 1073.

1) працюють у державних і комунальних бібліотеках (публічних, спеціальних та спеціалізованих), що здійснюють культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну та методичну діяльність;

2) займають посади, зазначені у переліку, що є додатком до Порядку № 84**.

** Порядок виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затверджений постановою КМУ від 22.01.2005 № 84.

Звичайно, посада бібліотекаря є у цьому переліку. При цьому бібліотеки закладів освіти за призначенням належать до спеціальних бібліотек (ст. 6 Закону № 32/95***). Тому бібліотекар ЗВО має право на «особливу» надбавку.

*** Закон України «Про бібліотеки та бібліотечну справу» від 27.01.95 № 32/95-ВР.

В якому розмірі виплачувати?

Надбавку за особливі умови роботи встановлюють у граничному розмірі 50 % посадового окладу. Конкретний її розмір визначається керівником установи, закладу в межах фонду оплати праці (абз. 2 п. 1 Постанови № 1073).

Таким чином, верхня межа розміру «особливої» надбавки — 50 %. Проте залежно від наявності коштів на заробітну плату за рішенням керівника таку надбавку може бути встановлено і в меншому розмірі.

Чи можна платити сумісникам?

Так, сумісники мають право на встановлення надбавки за особливі умови роботи.

Вочевидь, питання виникло через те, що сумісники не мають права на доплату за вислугу років. Це прямо передбачено п. 5 Порядку № 84.

Але постанова № 1073 не встановлює таких обмежень. Додатковим аргументом у цьому питанні є листи Мінпраці від 11.12.2009 № 1/9-876, від 04.12.2009 № 744/13/84-09, від 26.11.2009 № 13684/0/14-09/13.

Зокрема, у них фахівці Міністерства зазначили, що у разі, якщо працівник бібліотеки працює на 0,5 посадового окладу, надбавка за особливі умови роботи установлюється до цього розміру посадового окладу, тобто пропорційно відпрацьованому часу.

До речі, бібліотекар-сумісник також має право на виплату «оздоровчих». Про це читайте у статті «Оздоровчі» працівникам бібліотек: як платити при поділі відпустки?» // «Оплата праці», 2022, № 13.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше