Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Військовий облік жінок: розставимо крапки над «і»

Жиленко Екатерина, эксперт по оплате труда и трудовым отношениям
Оплата труда Август, 2022/№ 16
Печать
Наразі військовий облік жінок є одним із найбільш обговорюваних питань. Звісно, масла у вогонь доливає війна у нашій країні. Багато представниць прекрасної статі обурені тим, що їм доведеться ставати на військовий облік. Та чи такий страшний чорт, як його малюють? Сьогодні розставимо крапки над «і».

Що говорить нормативка?

Загалом військовий обов’язок жінок — справа не нова. Він передбачений ще з 1992 року ч. 11 ст. 1 Закону № 22321. Однак до недавнього часу це стосувалось невеликого кола представниць прекрасної статі.

1 Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII.

Багато років перелік2 спеціальностей, одержавши які, жінки мали ставати на військовий облік, був у руках Кабміну. Він містив такі професії, як лікар, телефоніст, телеграфіст тощо. Тож більшості жінок не доводилось хвилюватись, що їх можуть призвати до війська.

2 Перелік спеціальностей, по одержанні яких придатні до військової служби жінки перебувають на військовому обліку, затверджений постановою КМУ від 14.10.94 № 711.

Але у 2021 році все змінилось. Повноваження щодо затвердження переліку військовозобов’язаних спеціальностей перейшли до Міноборони. Наприкінці минулого року (а саме 17.12.2021) набрав чинності Перелік № 3133.

3 Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, затверджений наказом Міноборони від 11.10.2021 № 313.

На відміну від аналогічного урядового документа, він містив більше 30 професійних напрямів і десятки окремих спеціальностей господарської діяльності. Серед них: професіонали у сфері аудиту та бухгалтерського обліку, кваліфіковані бухгалтери, керівники фінансових, бухгалтерських та економічних підрозділів тощо. Детальніше про це читайте у матеріалі «Усі на облік: новий перелік професій військовозобов’язаних жінок» // «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 48.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше