Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Працівник на військових зборах: які гарантії від роботодавця

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Август, 2022/№ 16
Печать
Військовозобов’язані призиваються на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори. Резервісти проходять підготовку та збори у військовому резерві. Отже, ваші працівники, які є військовозобов’язаними або резервістами, можуть бути призвані на військові збори. Які трудові гарантії встановлені для них законодавством і як роботодавцю їх виконати, розглянемо в статті.

Гарантії

За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності (ч. 2 ст. 119 КЗпП та ч. 11 ст. 29 Закону № 22321). Зазначені гарантії також повторені в п. 7 Інструкції № 802.

1 Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII.

2 Інструкція про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, грошової виплати резервістам, затверджена наказом Міністерства оборони України від 12.03.2007 № 80.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше