Темы статей
Выбрать темы

Реєстрація у Фонді осіб з інвалідністю: порахуємо працівників?

Савченко Елена, податковий експерт
Якщо підприємство (ФОП) ще не зареєстроване у Фонді соцзахисту осіб з інвалідністю, але при цьому число працівників у нього досягло 8 або більше осіб, саме час замислитися про реєстрацію в цьому Фонді. Не відкладаючи на безрік…

Реєструються у Фонді соцзахисту осіб з інвалідністю (далі — Фонд) ті роботодавці, які зобов’язані виконати норматив щодо працевлаштування осіб з інвалідністю.

Це підприємства і ФОП-роботодавці, у яких середньооблікова кількість штатних працівників (далі — СКШП) за рік досягла 8 осіб.

Строк реєстрації — до 1 лютого року, наступного за роком збільшення чисельності працівників (СКШП) до 8 осіб (п. 3 Порядку реєстрації*).

* Порядок реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затверджений постановою КМУ від 31.01.2007 № 70.

Відповідно, якщо у вас СКШП за підсумками 2021 року стала 8 і більше, вам треба до 01.02.2022 зареєструватися у Фонді.

Показник СКШП за звітний рік розраховують відповідно до п. 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників від 28.09.2005 № 286**.

** Алгоритм розрахунку СКШП ви можете знайти, зокрема, у статті «Працевлаштування осіб з інвалідністю: Звіт заповнюємо правильно, подаємо своєчасно» // Спецвипуск «ОП», 2020, № 2/1, с. 10.

Сумісники, а також виконавці робіт/послуг за ЦПД при цьому в розрахунок не беруться.

У загальному випадку для реєстрації роботодавець подає у відділення Фонду за своїм місцем держреєстрації заяву за формою, затвердженою наказом Мінпраці від 14.03.2007 № 98, і виписку/витяг з ЄДР.

Крім того, роботодавці, що мають відокремлені підрозділи, подають відомості про такі підрозділи за формою, наведеною в додатку до Інструкції № 591***. Працівників, працевлаштованих у таких підрозділах, включає у свою звітність головне підприємство.

*** Інструкція щодо заповнення форми звітності № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю», затверджена наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 № 591.

Якщо ви подаєте заяву про реєстрацію у відділення Фонду особисто, то разом із копіями документів подаєте їх оригінали. Якщо ж заяву направляєте поштою, то копії треба засвідчити нотаріально.

Ну а якщо роботодавець запізнився з реєстрацією? Тут немає причин для хвилювання.

Відповідальності за несвоєчасну реєстрацію у Фонді немає. Зареєструйтеся до подання звіту за ф. № 10-ПОІ (він подається до 1 березня 2022 року).

Нагадаємо, що реєстрацію у Фонді, виконання нормативу і подання Звіту зараз перевіряє Держпраці.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше