Темы статей
Выбрать темы

Компенсація: виплата зарплатних боргів у липні 2022 року

Кравченко Дарья, эксперт по оплате труда
Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати та виплатити компенсацію.

Така компенсація належить до виплати в разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів та внесків) і тільки в тому випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коеф : 100,

де С — сума виплачуваного зарплатного боргу («чиста» зарплата);

Коеф — коефіцієнт компенсації.

Для зручності читачів наведемо вже готові величини приросту ІСЦ (коефіцієнти компенсації) для розрахунку суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2011 — 2022 роках і виплачуваних у липні 2022 року.

Коефіцієнти для розрахунку суми компенсації в липні 2022 року

img 1

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування невиплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдете потрібний вам коефіцієнт компенсації. На нього ви множите суму зарплатного боргу, який виплачуєте в липні 2022 року.

Приклад. У липні 2022 року працівникові виплачено заборгованість із заробітної плати (після утримання ПДФО, ВЗ) за березень 2022 року в розмірі 6300 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) у липні 2022 року за період невиплати доходу, нарахованого за березень 2022 року, становить 9,2 % (див. таблицю вище).

Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості в липні 2022 року становитиме:

6300 грн х 9,2 : 100 = 579,60 грн.

Зауважте: якщо ви вчасно (перед виплатою заборгованості зарплати) не нарахували суму компенсації, то це потрібно буде зробити пізніше (тобто донарахувати та виплатити працівнику суму компенсації).

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше