Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

ПСП в умовах війни: нагальні питання

Кравченко Дарья, эксперт по оплате труда
Оплата труда Июнь, 2022/№ 12
Печать
Війна змінює життя працівників. Когось вона змусила піти у відпустку без збереження зарплати, когось відправила у простій, а хтось пішов воювати. Як наслідок — зменшення розміру зарплати. А разом із ним завжди постає питання щодо застосування податкової соціальної пільги (ПСП). Як це зробити в нових умовах, розповімо на конкретних прикладах.

ПСП при звільненні

10.06.2022 звільняється працівник, який перебував у відпустці без збереження зарплати. Йому нараховано компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки в сумі 3400 грн. Чи можна в цьому випадку застосувати звичайну ПСП «на себе» (заяву на її застосування працівник подав ще у 2021 році)?

Так, можна. Чому?

Передусім працівник має право на застосування ПСП у місяці звільнення. Річ у тім, що ПСП надають з урахуванням останнього місячного податкового періоду, у якому платника ПДФО було звільнено з місця роботи (п.п. 169.3.4 ПКУ).

А отже, наш працівник має повне право скористатися ПСП «на себе» в червні 2022 року:

— за наявності заяви на застосування пільги (вона надана ще у 2021 році);

— за умови, що дохід у вигляді зарплати в місяці звільнення не перевищує граничного доходу, який надає право на застосування пільги (у 2022 році — 3470 грн).

До речі, сума компенсації за невикористані дні щорічних (основної та додаткових) відпусток належить до додаткової заробітної плати (п.п. 2.2.12 Інструкції № 5*). А тому таку виплату враховуємо до граничного розміру доходу, що дає право на ПСП.

* Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

Сума відпускної компенсації менша граничного доходу, що дає право на ПСП «на себе» (3400 < 3470). Тому при визначенні суми ПДФО зменшуємо її на суму пільги.

Сума ПДФО, яка буде утримана при звільненні працівника, становитиме:

(3400 - 1240,50) х 18 % = 388,71 грн,

де 1240,50 — розмір звичайної ПСП «на себе» у 2022 році.

ПСП та мобілізація

Працівника, який має трьох дітей віком до 18 років, мобілізовано до лав ЗСУ 24.02.2022. За лютий 2022 року йому було нараховано:

— зарплату за 17 відпрацьованих днів у розмірі 8500 грн;

— середній заробіток — 1463,43 грн.

Чи можна застосувати звичайну ПСП «на дітей» за лютий 2022 року (копії свідоцтв про народження дітей надані ще до мобілізації)?

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Право на ПСП «на дітей» мають особи, які утримують двох або більше дітей віком до 18 років (п.п. 169.1.2 ПКУ).

Але для цього працівникові необхідно:

— щоб розмір його місячного доходу не перевищував граничної межі, що дає право на застосування ПСП «на дітей» одному із батьків, які мають трьох дітей (п.п. 169.4.1 ПКУ). У 2022 році — 10410 грн (3470 х 3);

— документально підтвердити свій статус (надати копії свідоцтв (дублікатів свідоцтв) про народження дітей).

Як бачимо, наш працівник виконує всі умови:

— його дохід у вигляді зарплати менше граничного доходу, що дає право на ПСП «на дітей» одному з батьків, які мають трьох дітей (9963,43 < 10410);

— копії свідоцтв про народження дітей були надані роботодавцю ще до мобілізації.

Але! Треба пам’ятати, що ПСП не можна застосовувати, зокрема, до заробітної плати, яку працівник протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді грошового чи майнового (речового) забезпечення військовослужбовців, що виплачуються з бюджету (п.п. 169.2.3 ПКУ).

Оскільки наш працівник був мобілізований до лав ЗСУ в лютому 2022 року, в цей період він уже почав отримувати грошове забезпечення відповідно до Порядку № 260**.

** Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затверджений Міноборони від 07.06.2018 № 260.

Тому право на застосування ПСП у лютому 2022 року він втратив.

Увесь місяць на лікарняному

Увесь травень 2022 року працівник, який має трьох дітей віком до 18 років, хворів. За цей період йому були нараховані лікарняні в сумі 3309,87 грн. Як правильно утримати ПДФО з такого доходу? Чи можна застосувати ПСП «на дітей»?

Розпочнемо з того, що для цілей оподаткування ПДФО лікарняні прирівнюють до заробітної плати, тому такі виплати враховують при визначенні права працівника на отримання ПСП. Відповідно їх зменшують на суму ПСП.

Тому навіть якщо працівник хворів цілий місяць, він має право на застосування пільги. Але скористатися своїм правом він зможе, якщо:

— сума його місячної зарплати не перевищить граничну суму зарплати, що дає право на ПСП «на дітей» одному з батьків, які мають трьох дітей. У 2022 році — 10410 грн (3470 х 3);

— надав заяву на застосування ПСП та підтвердні документи (у цьому випадку — копії свідоцтв про народження дітей).

Сума лікарняних, яка була нарахована нашому працівнику, менше граничного доходу, що дає право на ПСП «на дітей» (3309,87 < 10410). Тому застосуємо пільгу:

3309,87 - 3721,50 = -411,63 грн,

де 3721,50 — розмір звичайної ПСП «на дітей» у 2022 році для одного з батьків, які мають трьох дітей (1240,50 х 3).

Оскільки дохід працівника не може мати від’ємного значення, вважаємо, що він дорівнює «0». Відповідно й сума ПДФО до сплати в бюджет також дорівнює «0».

ПДФО з авансу > ПДФО із зарплати

Розмір авансу працівника за травень 2022 року становить 60 % його окладу, тобто 3900 грн (6500 х 0,6). Також він користується правом на ПСП «на дітей» як батько двох дітей віком до 18 років у розмірі 2481 грн (1240,50 х 2). У травні 2022 року працівник відпрацював усі робочі дні. Як відобразити нарахування і виплату зарплати в додатку 4ДФ?

Нагадаємо, що ПСП застосовують до нарахованого місячного доходу у вигляді заробітної плати (п.п. 169.2.1 ПКУ). Тому при розрахунку суми ПДФО з авансу пільгу не застосовують (навіть якщо працівник має на це право).

Відповідно розмір ПДФО, який був перерахований під час виплати авансу нашому працівнику, дорівнює:

3900 х 1,242236 х 18 % = 872,05 грн,

де 1,242236 — коефіцієнт для переведення «чистої» суми авансу в умовну суму доходу для розрахунку ПДФО і ВЗ.

А розмір ПДФО, утриманий з його заробітної плати після застосування ПСП, становить:

(6500 - 2481) х 18 % = 723,42 грн,

де 6500 — зарплата працівниці за травень 2022 року.

Сума ПДФО, утримана при виплаті авансу за травень 2022 року, перевищила суму ПДФО, утриману із зарплати, нарахованої за такий місяць (872,05 > 723,42).

Як тоді заповнити додаток 4ДФ за травень 2022 року? Дуже просто. Відобразити суму ПДФО, утриману із зарплати за такий місяць (див. рисунок).

img 1

Зразок заповнення додатка 4ДФ у разі перевищення суми авансу заробітної плати

Тобто на заповнення додатка 4ДФ не вплине:

— ані той факт, що під час виплати авансу роботодавець перерахував до бюджету на 148,63 грн (872,05 - 723,42) більше суми ПДФО. Адже таку різницю буде враховано при сплаті загальної суми ПДФО за всіх працівників за другу половину травня 2022 року;

— ані повернення працівнику частини коштів, утриманих із нього через незастосування ПСП до травневого авансу (якщо таке повернення відбудеться протягом червня 2022 року).

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше