Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

ПСП в умовах війни: нагальні питання

Кравченко Дарья, эксперт по оплате труда
Оплата труда Июнь, 2022/№ 12
Печать
Війна змінює життя працівників. Когось вона змусила піти у відпустку без збереження зарплати, когось відправила у простій, а хтось пішов воювати. Як наслідок — зменшення розміру зарплати. А разом із ним завжди постає питання щодо застосування податкової соціальної пільги (ПСП). Як це зробити в нових умовах, розповімо на конкретних прикладах.

ПСП при звільненні

10.06.2022 звільняється працівник, який перебував у відпустці без збереження зарплати. Йому нараховано компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки в сумі 3400 грн. Чи можна в цьому випадку застосувати звичайну ПСП «на себе» (заяву на її застосування працівник подав ще у 2021 році)?

Так, можна. Чому?

Передусім працівник має право на застосування ПСП у місяці звільнення. Річ у тім, що ПСП надають з урахуванням останнього місячного податкового періоду, у якому платника ПДФО було звільнено з місця роботи (п.п. 169.3.4 ПКУ).

А отже, наш працівник має повне право скористатися ПСП «на себе» в червні 2022 року:

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше