Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Приймаєте на роботу іноземця? Врахуйте останні зміни

Кравченко Дарья, эксперт по оплате труда
Оплата труда Ноябрь, 2022/№ 21
Печать
15.10.2022 набрав чинності Закон України від 21.09.2022 № 2623-IX, яким були внесені зміни до законодавства щодо застосування праці іноземців. Скажемо одразу, нічого страшного не відбулося. Роботодавці і надалі мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України. Проте не всіх та не за тими умовами, що були встановлені для отримання дозволу раніше. Про найсуттєвіші нововведення розкажемо далі.

Обмеження на працевлаштування

Раніше, приймаючи на роботу іноземця чи особу без громадянства, роботодавець лише замислювався над тим, чи потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування такої особи. Починаючи з 15.10.2022 доведеться ще й перевіряти, а чи можна взагалі приймати на роботу того чи іншого іноземного кандидата.

Оскільки з вказаної дати діють нові обмеження.

Заборони. Приймати на посади або займатися трудовою діяльністю в Україні заборонено іноземцям та особам без громадянства, включеним до санкційного переліку осіб.

До такого переліку входять особи, пов’язані з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції, а також іноземці та особи без громадянства, до яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) (див. новий п. 4 ст. 3 Закону про зайнятість*).

* Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше