Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Добровільне медстрахування: як оподатковувати

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Ноябрь, 2022/№ 21
Печать
У попередній статті ми розглянули принципи добровільного медичного страхування (ДМС) працівників. Якщо страхові внески за договором ДМС сплачує його роботодавець, то такі виплати потрібно правильно оподатковувати. Адже з 1 січня 2022 року податкове законодавство зазнало деякого послаблення щодо оподаткування сум страхових платежів в разі їх сплати роботодавцем на користь працівника. Як працюють зазначені зміни та які при цьому виникають складнощі, розглянемо у статті.

Страхові внески за ДМС: як оподатковувати?

До 1 січня 2022 року базою оподаткування ПДФО і ВЗ була вся сума страхового внеску, яку роботодавець-страхувальник перераховує страховику за застрахованого працівника. Але Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 14.12.2021 № 1946-IX викладено в новій редакції п.п. «в» п.п. 164.2.16 ПКУ*.

* Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

Завдяки цим змінам починаючи з 01.01.2022 не оподатковується ПДФО сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачена роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами добровільного медичного страхування працівника в межах 30 % нарахованої заробітної плати такому працівнику.

Також із суми страхового платежу (страхового внеску, страхової премії), не оподатковуваної ПДФО, не утримується військовий збір (п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Але зазначене звільнення від оподаткування можна застосовувати при виконанні певних умов (див. рисунок).

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше