Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Добровільне медстрахування: ситуація з практики

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Ноябрь, 2022/№ 22
Печать
Підприємством (страхувальником) укладено договір добровільного медичного страхування працівника (далі — ДМС) із страховою компанією (страховиком) на 3 роки. Цей договір містить всі умови для застосування пільгового оподаткування страхових виплат. Річний страховий платіж 12000 грн сплачений підприємством страховику 3 листопада 2022 року. Як розрахувати з нього ПДФО і ВЗ з урахуванням звільнення від оподаткування страхового платежу в межах 30 % зарплати? А також як відобразити страхову виплату в додатку 4ДФ?

Загальний план дій

Нагадаємо, що до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) за договорами ДМС, сплачена будь-якою особою-резидентом за платника податку чи на його користь, крім сум, що сплачуються, зокрема, роботодавцем-резидентом за свій рахунок за цими договорами в межах 30 % нарахованої заробітної плати такому працівнику (п.п. «в» п.п. 164.2.16 ПКУ*).

* Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

У наведеній ситуації страховий платіж роботодавець перераховує на початку листопада. ПДФО і ВЗ із суми страхової виплати він має сплатити протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем, коли страховий платіж перерахований страховику. Отже, сплата ПДФО і ВЗ відбудеться до того, як буде нарахована зарплата за листопад. І, відповідно, можливості порахувати 30 % зарплатної межі для пільгового оподаткування під час сплати податків немає.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше