Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Середня за 2 місяці: «оздоровчі» після переведення на іншу посаду

Кравченко Дарья, эксперт по оплате труда
Оплата труда Сентябрь, 2022/№ 17
Печать
25.07.2022 заступника керівника відділу у складі департаменту було переведено на посаду завідувача сектору у складі департаменту цього ж держоргану. З 01.09.2022 держслужбовець йде у щорічну відпустку з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної зарплати. Як правильно визначити розмір «оздоровчих»?

Перш за все нагадаємо, що матеріальна допомога до відпустки держслужбовцям є обов’язковою виплатою, яка надається таким працівникам (ст. 57 Закону № 889*):

— один раз на рік;

— разом із наданням щорічної основної відпустки;

— у розмірі середньомісячної заробітної плати.

* Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VII.

Зауважте, навіть якщо держслужбовець був переведений з однієї посади на іншу (змінив місце роботи), він має право на отримання оздоровчої допомоги лише один раз (лист Мінсоцполітики від 23.12.2016 № 1791/0/101-16/281).

При розрахунку матдопомоги на оздоровлення обчислюємо середньомісячну заробітну плату відповідно до вимог Порядку № 100. А саме:

— спочатку визначаємо середньоденну зарплату виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому надано щорічну відпустку;

— потім розраховуємо середньомісячну кількість робочих днів. Для цього ділимо на 2 сумарне число робочих днів за останні 2 календарних місяці згідно з графіком роботи установи;

— і нарешті знаходимо середньомісячну зарплату. Для цього множимо середньоденну зарплату на середньомісячну кількість робочих днів.

Але тут головне — правильно визначити розрахунковий період. Оскільки наш держслужбовець іде у відпустку у вересні 2022 року (01.09.2022), то розрахунковим періодом для нього є липень — серпень 2022 року.

Однак у липні 2022 року він був переведений з однієї посади на іншу. Чи зміниться від цього розрахунковий період? Ні.

Оскільки переведення на іншу роботу відбулося в межах однієї установи, тобто без звільнення та прийняття на роботу держслужбовця, то трудовий договір з таким працівником не переривається, а продовжує діяти **.

** Більше про нюанси переведення держслужбовців та ОМС читайте у статті «Особливості переведення в держслужбі та ОМС» // «ОП», 2021, № 6.

Тому таке переведення не вплине на розрахунковий період для розрахунку матдопомоги на оздоровлення. Він залишиться тим самим: липень — серпень 2022 року.

Щодо виплат, які візьмуть участь у розрахунку середньоденної зарплати, то тут діємо за загальними правилами, встановленими для розрахунку «іншої» середньої. Тут нюансів не буде.

Припустимо, що загальна сума заробітної плати держслужбовця за липень — серпень 2022 року становить 14700 грн. Усі дні розрахункового періоду ним відпрацьовано повністю.

Розрахуємо середньоденну зарплату.

14700 : 44 = 334,09 грн,

де 44 — кількість робочих днів, фактично відпрацьованих держслужбовцем у липні — серпні 2022 року (21 + 23).

Розмір матдопомоги на оздоровлення дорівнює:

334,09 × 22 = 7349,98 грн,

де 22 — середньомісячна кількість робочих днів у липні — серпні 2022 року (44 : 2).

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше