Темы статей
Выбрать темы

Відпустка і звільнення під час простою: розраховуємо середню зарплату

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Апрель, 2023/№ 7
Печать
Ситуація: працівник, перебуваючи у тривалому (більше року) простої з оплатою 2/3 окладу, іде у щорічну відпустку, в останній день якої звільняється за власним бажанням. Початок відпустки і звільнення — у різних місяцях. Як розрахувати середню зарплату для відпускних та для відпускної компенсації в такому випадку?

Відпустка під час простою

Перебування працівника у простої не обмежує його права на оплачувані відпустки будь-якого виду.

Чи переривати простій у зв’язку із наданням відпустки?

Якщо простій і надалі буде тривати, то переривати його на час відпустки не потрібно. Його дія не переривається. Тобто не потрібно видавати окремий наказ на переривання або призупинення простою для працівника, який іде у відпустку.

Тоді виникає питання: як оплачувати час відпустки? За час оплачуваної відпустки працівнику нараховуємо відпускні. Час простою у цей період не оплачується. З наступного дня після закінчення відпустки знову піде оплата за час простою, за тими ж умовами, що і до відпустки.

До речі, детально про таку ситуацію ви можете почитати у статті «Працівник у простої: чи надавати відпустку?» // «Оплата праці», 2023, № 3.

Перейдемо до оплати відпустки, якщо весь розрахунковий період покритий оплачуваним простоєм, виходячи з розрахунку 2/3 окладу.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше