Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Перетворення зарплати на лікарняні в Об’єднаному звіті

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Февраль, 2023/№ 4
Печать
Працівнику нарахували зарплату за повністю відпрацьований місяць, а згодом виявилося, що в останні робочі дні цього місяця він хворів. Ситуація багатьом знайома. Завдяки запровадженню е-лікарняних кількість таких ситуацій зменшилася, але не обнулилася. Про це свідчать запитання наших читачів. У цій статті нагадаємо, як заміну помилково нарахованої зарплати на лікарняні відобразити в Податковому розрахунку та його додатках.

На що звернути увагу в обліку

В обліку алгоритм виправлення ситуації, коли помилково нараховану зарплату за період хвороби працівника треба замінити на лікарняні, нескладний. Для цього в місяці виправлення кадровик складає виправний табель обліку використання робочого часу, а бухгалтер сторнує зарплату за дні тимчасової непрацездатності і замість неї нараховує лікарняні.

При цьому бухгалтер повинен правильно утримати податки, застосувати ПСП за її наявності, нарахувати ЄСВ з контролем мінвнеску місяців, за який та в якому відбувається така заміна. А також відобразити таку «рокіровку» в Податковому розрахунку та його додатках.

Тут відразу хочемо вас заспокоїти. У подібній ситуації немає потреби в коригуванні звітності минулого періоду, за який проводиться заміна зарплати на лікарняні. Всі дії відбуватимуться у звітному періоді. Тобто у місяці, в якому проводимо таку заміну. І саме на заповненні звітності зупинимося детальніше.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше