№4

Оплата труда, февраль, 2023/№ 4 Другие номера журнала ›
 • Бронювання працівників: нові правила Нещодавно законодавці вирішили розширити перелік підприємств, які можуть собі дозволити бронювати працівників. Проте без відповідної постанови від Уряду на практиці все це не працювало. І ось, нарешті, «пазл» склався: маємо і нові критерії, і нову процедуру бронювання. Тож давайте розбиратися, які підприємства зможуть зберегти свій кадровий потенціал.
 • Бронювання працівників: запитували — відповідаємо Оскільки новий порядок бронювання* діє всього лише перший місяць, на практиці це призводить до великої кількості запитань від наших читачів. Тож запитували — відповідаємо.
 • Студент-сирота досяг 18-річчя: як виплачувати соцстипендію? Студент-сирота закладу вищої освіти (далі — ЗВО) є отримувачем соціальної стипендії. 12.02.2023 йому виповнилось 18 років. У якому розмірі він має отримати стипендію у лютому?
 • Перетворення зарплати на лікарняні в Об’єднаному звіті Працівнику нарахували зарплату за повністю відпрацьований місяць, а згодом виявилося, що в останні робочі дні цього місяця він хворів. Ситуація багатьом знайома. Завдяки запровадженню е-лікарняних кількість таких ситуацій зменшилася, але не обнулилася. Про це свідчать запитання наших читачів. У цій статті нагадаємо, як заміну помилково нарахованої зарплати на лікарняні відобразити в Податковому розрахунку та його додатках.
 • Компенсація: виплата зарплатних боргів у лютому 2023 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.
 • Неоплачений лікарняний: чи враховувати при розрахунку середньої Тимчасова непрацездатність працівника оплачується не завжди. Перелік підстав для відмови в оплаті лікарняного доволі значний. Окрему групу складають випадки, які у табелі обліку робочого часу позначаються кодом «НН» («27») — неоплачена непрацездатність. Що це за випадки та як дні такої непрацездатності впливають на розрахунок середньої для розрахунку лікарняних та відпускних? Про це далі.
 • Керівник відділу Нацсоцслужби: чи може викладати за сумісництвом? Керівник відділу управління Національної соціальної сервісної служби (далі — Нацсоцслужба) працює також на 0,5 ставки старшим викладачем у виші. Чи має він право працювати за сумісництвом? Якщо так, то які є особливості в організації такої роботи?
 • «Доглядовий» лікарняний для батька, коли мати дитини захворіла На працівника (батька) оформлено лікарняний лист по догляду за дитиною. Підставою для цього стало те, що мати дитини, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, отримала травму (перелом руки). Що це за лікарняний і як його оплачувати?
 • Зарплата + винагорода за ЦПД: відображаємо у звітності З працівником підприємства (основне місце роботи) 02.01.2023 укладено цивільно-правовий договір (далі — ЦПД) на виконання робіт. Роботи відповідно до умов договору виконувалися у період з 03.01.2023 по 13.01.2023. У січні 2023 року працівнику було нараховано зарплату за повністю відпрацьований місяць у розмірі 6800 грн, а також винагороду за ЦПД — 3000 грн (останню виплачено 16.01.2023). Як відобразити винагороду за ЦПД у Податковому розрахунку?
 • «Карантинна» доплата: чи платити медсестрі ДЮСШ? У січні 2023 року до штату дитячо-юнацької спортивної школи (далі — ДЮСШ) було введено посаду сестри медичної, на яку було прийнято працівницю з 01.02.2023. Чи має вона право на «карантинну» доплату у розмірі 20 % посадового окладу?
 • Маніпуляції з додатковою базою ЄСВ в додатку Д1 Податкового розрахунку Вам потрібно донарахувати або зменшити (чи взагалі вилучити) додаткову базу нарахування ЄСВ за минулий період та відобразити це у Д1 Податкового розрахунку? Задачка не з простих. Діюча нормативка пропонує декілька шляхів вирішення цього питання. Але який з них обрати, щоб не помилитися? Це ми розглянемо у сьогоднішній статті.
 • Декретна відпустка під час «доглядової»: що з відпускним стажем? Працівниця під час перебування у відпустці для догляду за дитиною до 3 років іде у відпустку по вагітності та пологах. Чи зараховується 126 календарних днів декретної відпустки, які збіглися з «доглядовою», до стажу, що дає право на основну щорічну відпустку?
 • Повідомлення про виплату лікарняних: подаємо у 2023 році До 1 січня 2023 року кожен роботодавець знав — про виплату страхових коштів слід обов’язково відзвітувати перед ФСС (подати до фонду Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам). Однак з 01.01.2023 функції та обов’язки ФСС перейшли до Пенсійного фонду. Чи продовжувати подавати Повідомлення в такому разі? І якщо так, то як це зробити? Зараз розкажемо.
 • Надбавка за роз’їзний характер роботи: чи включати до середньої? Водіям підприємства згідно з умовами колективного договору виплачується надбавка за роз’їзний характер роботи. Чи потрібно таку виплату включати до середнього заробітку при розрахунку відпускних та лікарняних?
 • Навчальна відпустка під час простою З 1 лютого 2023 року на підприємстві запроваджено простій. Один із працівників, який заочно навчається у виші, надав до відділу кадрів довідку-виклик на сесію. Чи можна надати йому навчальну відпустку під час простою?
 • Призупинили трудовий договір? А що скаже суд? Призупинення дії трудового договору — новий механізм, який дозволяє поставити на паузу трудові відносини між працівником та роботодавцем. Якщо ви теж не пройшли повз призупинення і маєте відповідний наказ — радимо ознайомитися зі свіжою судовою практикою. Вона вас здивує.
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше