Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Звільнення і відпустка на дітей: чи можна передати право чоловікові?

Будз Владимир, эксперт по вопросам оплаты труда и трудовых отношений
Оплата труда Январь, 2023/№ 1
Печать
Працівницю, яка має двох дітей віком до 15 років, прийняли на підприємство 24.10.2022. Протягом 2022 року вона більше ніде не працювала. Жінка звільняється 12.01.2023 і не хоче отримувати компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки на дітей. У заяві вона зазначила, що бажає передати право на неї своєму чоловікові (працює на цьому ж підприємстві). Чи можна не компенсувати таку відпустку при звільненні?

Хто має право на відпустку?

Нагадаємо, що з 09.05.2021 змінився перелік працівників, які можуть скористатися додатковою відпусткою на дітей. Ми писали про це у статті «Нові відпустки для татусів» // «Оплата праці», 2021, № 9.

Отже, право на додаткову відпустку на дітей за наявності двох чи більше дітей до 15 років, дитини з інвалідністю, усиновленої дитини та особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А групи І мають як мати, так і батько дитини (ст. 19 Закону про відпустки*).

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше