Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Заява-розрахунок: заповнюємо на порталі ПФУ

Кравченко Дарья, эксперт по оплате труда
Оплата труда Январь, 2023/№ 1
Печать
З 01.01.2023 страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснює Пенсійний фонд України (замість ФСС). Тому усі заяви-розрахунки незалежно від виду допомог, які вони містять, тепер необхідно подавати до цього органу. Як це зробити? Читайте далі.

Способи подання заяви-розрахунку

Пенсійний фонд у своєму роз’ясненні від 10.01.2023 визначив декілька способів, за допомогою яких страхувальники можуть подавати заяви-розрахунки для призначення, перерахування, продовження та здійснення страхових виплат і соціальних послуг.

Перш за все, подавати такі документи потрібно через особистий кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду. До речі, укладати для цього з ПФУ договір про визнання КЕП не потрібно.

І тільки якщо роботодавець з певних причин не може скористатись електронним кабінетом на вебпорталі електронних послуг ПФУ, він має можливість скласти заяву-розрахунок у паперовій формі та подати її до будь-якого сервісного центру головних управлінь Пенсійного фонду в областях та м. Києві.

Звичайно, для роботодавців перший спосіб зручніше. Проте подавати заяву-рохрахунок через портал Пенсійного фонду нелегка справа. Адже його функціонал виявися не готовим (досі доопрацьовується). А тому постійно виникають якісь технічні збої. Ба більше, подання заяв-розрахунків щодо паперових лікарняних та для отримання допомоги на поховання на ньому навіть не передбачно.

Водночас заявити фінансування по е-лікарняним для працівників можна. Що для цього потрібно зробити? Читайте далі.

Крок 1. Заходимо на портал ПФУ та авторизуємось

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше