Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

Порушення трудового законодавства: війна «не спише»…

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Январь, 2023/№ 2
Печать
Деякі роботодавці вважають, що під час війни дотримуватись вимог трудового законодавства не обов’язково, а тому їм «зійдуть з рук» всі допущені ними порушення. Але це не так. Тож нагадаємо про відповідальність за найпоширеніші трудові порушення, які роботодавці часто допускають під час воєнного стану.

Неоформлені працівники

Працівник без трудового договору. Одне з поширених та «найдорожчих» порушень — наявність у роботодавця неоформлених працівників. Приводом для позапланової перевірки роботодавця на предмет оформлення трудових відносин з працівниками може бути, наприклад, звернення до Держпраці посадових осіб органів місцевого самоврядування, але також звертаються і безпосередньо фізособи — неоформлені працівники. До речі, інформацію про те, як та з яких підстав у період дії воєнного стану можуть «ощасливити» візитом інспектори Держпраці ,радимо вам прочитати у статті «Перевірки Держпраці у воєнний час» цього випуску.

Тож на період дії воєнного стану наведені вище звернення є приводом для проведення позапланової перевірки. І якщо в результаті перевірки посадовими особами Держпраці будуть виявлені відповідні порушення, то вони складуть припис з вимогою виправити порушення. У приписі також буде встановлений строк для усунення цього порушення.

І якщо роботодавець усуне це порушення у повному обсязі та у встановлений строк, то штраф до нього не буде застосовано. Це звільнення застосовується у період дії воєнного стану (ч. 3 ст. 16 Закону № 2136*).

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше