Темы статей
Выбрать темы статей
Сортировать по темам

«ПСП-нюанси» для роботодавців: відповідаємо на ваші запитання

Будз Владимир, эксперт по вопросам оплаты труда и трудовых отношений
Оплата труда Январь, 2023/№ 2
Печать
Порядок застосування податкової соціальної пільги (далі — ПСП) завжди викликає багато запитань у бухгалтерів. Відповісти на них — мета цієї статті.

ПСП у 2023 році

Чи змінились правила застосування ПСП у 2023 році?

У 2023 році змінилися тільки розміри ПСП і граничний розмір зарплати для застосування ПСП (див. матеріал «Довідник зарплатних показників — 2023» // «Оплата праці», 2023, № 1). Самі ж правила застосування ПСП залишилися незмінними. Коротко нагадаємо основні з них.

1. ПСП застосовуємо виключно до заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), нарахованої працівнику протягом відповідного місяця (у 4ДФ — ознака доходу «101»).

2. З граничним розміром зарплати для застосування ПСП порівнюють усю нараховану зарплату за місяць: за відпрацьований час, доплати, надбавки, премії, відпускні, лікарняні тощо. Перехідні виплати, а саме лікарняні та відпустки, при визначенні права на ПСП відносимо до місяців, ЗА які вони нараховані.

App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше