Темы статей
Выбрать темы

МЗП у розрахунку середньої зарплати: застосовуємо правильно

Кравченко Дарья, эксперт по оплате труда
Оплата труда Май, 2023/№ 9
Печать
Для розрахунку «відпускної» або «непрацездатної» середньої зарплати іноді доводиться використовувати такий показник, як мінімальна зарплата (МЗП). Проте у декого і досі виникає плутанина, у яких випадках і як саме його застосовувати. Щоб такого не відбувалося, сьогодні розкладемо все по поличках. Поїхали!

Відпускна середня

Порядок розрахунку середньої зарплати для визначення суми відпускних / відпускної компенсації регламентує Порядок № 100*.

* Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 № 100.

Відповідно до цього документа показник МЗП бере участь у розрахунку «відпускної» середньої зарплати у двох випадках:

випадок 1 — якщо у працівника відсутній розрахунковий період (тобто працівник-новачок). Наприклад, якщо у працівника перед початком відпустки немає повного відпрацьованого календарного місяця (з 1-го по 1-ше число);

випадок 2 — якщо в розрахунковому періоді працівник не мав заробітку (перебував у відпустці без збереження зарплати, у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, з ним було призупинено дію трудового договору тощо).

Нагадаємо, якщо у працівника відсутній розрахунковий період або у розрахунковому періоді працівник не мав заробітку, «відпускну» середню зарплату обчислюють на підставі встановленої у трудовому договорі тарифної ставки або посадового (місячного) окладу такого працівника (абзац сьомий п. 2, п. 4 Порядку № 100).

Проте

якщо посадовий оклад менший за встановлений розмір МЗП, середню зарплату розраховують виходячи з розміру МЗП, встановленого на момент розрахунку

Нюанс. Якщо працівник зайнятий на умовах неповного робочого часу, розрахунок проводять виходячи з розміру тарифної ставки (окладу) або МЗП, обчисленого пропорційно до зайнятості працівника.

Тобто «відпускну» середню (СЗвідп) розраховують за формулою (лист Мінсоцполітики від 18.06.2019 № 928/0/206-19):

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше