Щодо закупівлі вугілля кам’яного

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2009/№ 29
В обраному У обране
Друк
Лист від 26.06.2009 р. № 3303-27/666

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЩОДО ЗАКУПІВЛІ ВУГІЛЛЯ КАМ’ЯНОГО

Лист-роз’яснення від 26.06.2009 р. № 3303-27/666

 

Мінекономіки на численні звернення суб’єктів сфери державних закупівель щодо застосування законодавства про державні закупівлі повідомляє.

Відносини у сфері закупівель регулюються відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти (далі — Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 р. № 921 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 р. № 1017).

Абзацом другим пункту 6 Положення визначено, що особливості відносин, що виникають у зв’язку із закупівлею товарів, робіт і послуг, що здійснюється в межах державного оборонного замовлення, а також із закупівлею інших спеціально визначених Кабінетом Міністрів України (специфічних) товарів, робіт і послуг, можуть встановлюватися окремими рішеннями Кабінету Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 р. № 285 «Про особливості закупівлі вугілля кам’яного» підприємства, установи та організації, які належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, здійснюють закупівлю вугілля кам’яного, що видобувається підприємствами, які належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості, за процедурою закупівлі в одного учасника — державного підприємства «Вугілля України» без погодження з Міністерством економіки.

Таким чином, норми зазначеної постанови застосовуються у разі, якщо:

замовниками (у розумінні підпункту 9 пункту 2 Положення) є підприємства, установи та організації, які належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

товаром, що закуповується, є вугілля кам’яне, що видобувається підприємствами, які належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості.

 

Міністр економіки України Б. Данилишин

 

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

 

ОСОБЛИВОСТІ ЗАКУПІВЛІ ВУГІЛЛЯ КАМ’ЯНОГО

Відповідно до

п. 6 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2008 р. № 921, Кабмін окремими своїми рішеннями може встановлювати особливий порядок закупівлі деяких товарів (робіт або послуг).

Мінекономіки в

листі, який коментується, повідомило: керуючись цим повноваженням, КМУ постановою «Про особливості закупівлі вугілля кам’яного» від 02.04.2009 р. № 285 установив, що підприємства, установи та організації, які належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, здійснюють закупівлю вугілля кам’яного, що видобувається підприємствами, які належать до сфери управління Мінвуглепрому, за процедурою закупівлі в одного учасника, — ДП «Вугілля України» без погодження з Мінекономіки.

Цією ж постановою встановлено вимогу про те, що у триденний строк після укладення договорів закупівлі вугілля такі підприємства (установи, організації) повинні надіслати копії цих договорів Мінекономіки та ГоловКРУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд