Теми статей
Обрати теми

Про недопущення зменшення розмірів пенсій та соціальних виплат, врегулювання окремих питань у зв’язку з прийняттям Закону України від 6 листопада 2009 р. «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік»

Редакція ББ
Постанова від 26.11.2009 р. № 1252

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПРО НЕДОПУЩЕННЯ ЗМЕНШЕННЯ РОЗМІРІВ ПЕНСІЙ ТА СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ, ВРЕГУЛЮВАННЯ ОКРЕМИХ ПИТАНЬ У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИЙНЯТТЯМ ЗАКОНУ УКРАЇНИ ВІД 6 ЛИСТОПАДА 2009 р. «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2009 РІК»

Постанова від 26.11.2009 р. № 1252

 

У Законі України від 6 листопада 2009 р. № 1715-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», який прийнято Верховною Радою України за поданням Президента України, міститься ряд положень, які неможливо виконати через те, що вони не узгоджуються з нормами законодавства та кошти на їх виконання не передбачені у державному бюджеті, а саме:

у першій та другій частині статті 54 встановлено різні розміри прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення, що призвело до неможливості визначити розмір прожиткового мінімуму для розрахунку соціальних виплат;

перший тарифний розряд для визначення посадових окладів відповідно до Єдиної тарифної сітки залишено без змін у розмірі 545 гривень

;

не передбачено видатки

:

— на заробітну плату працівникам бюджетної сфери, яким розміри посадових окладів визначаються відповідно до Єдиної тарифної сітки, а також працівникам органів місцевого самоврядування, військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу та іншим працівникам бюджетної сфери та на індексацію доходів зазначених категорій осіб;

— на виплату допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;

— на пенсійне забезпечення інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни, реабілітованих осіб, жертв нацистських переслідувань, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, військовослужбовців та інших осіб, яким пенсійні виплати здійснюються за рахунок коштів державного бюджету;

— на виплату в повному обсязі допомоги у збільшеному розмірі сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям, що призвело до безпідставного зменшення відповідної цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 511 млн гривень.

З метою недопущення зменшення розмірів пенсій та соціальних виплат, врегулювання окремих питань у зв’язку з прийняттям Закону України від 6 листопада 2009 р. № 1715-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» Кабінет Міністрів України

постановляє:

1.

Застосовувати з 1 листопада 2009 р. прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 701 гривня та для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років — 632 гривні; дітей віком від 6 до 18 років — 776 гривень; працездатних осіб — 744 гривні; осіб, які втратили працездатність, — 573 гривні.

2.

Установити з 1 листопада 2009 р. в штатних розписах бюджетних установ працівникам, у яких розміри посадових окладів менші ніж розмір мінімальної заробітної плати, визначений у статті 55 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», посадові оклади (тарифні ставки) на рівні мінімальної заробітної плати.

Оскільки у Законі України від 6 листопада 2009 р. № 1715-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» не передбачено збільшення видатків на оплату праці для бюджетних установ, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів,

підвищення розмірів посадових окладів та індексація доходів працівників бюджетних установ, військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу здійснюються у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах.

3.

Перерахувати з 1 листопада 2009 р. відповідно до прожиткового мінімуму, зазначеного у пункті 1 цієї постанови, розміри:

допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;

допомоги сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям;

пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.

4. Установити, що підвищення до пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам у сумі 28,4 гривні, встановлене на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2009 р. № 198 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», здійснюється щомісяця понад розміри, перераховані відповідно до Закону України від 6 листопада 2009 р. № 1715-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», до прийняття рішення Кабінету Міністрів України про проведення чергового перерахунку.

5. Абзац другий пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 р. № 654 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» виключити.

6. Міністерству у справах сім’ї, молоді та спорту здійснювати видатки на виплату допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях у межах бюджетних призначень.

7. Міністерству фінансів протягом тижня внести Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо фінансового забезпечення виплати допомоги сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям.

8. Пенсійному фонду України:

здійснити доплату різниці між розмірами пенсій, перерахованих відповідно до Закону України від 6 листопада 2009 р. № 1715-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», та пенсій, виплачених у листопаді 2009 року;

забезпечити фінансування доплат після перерахунку пенсій, надбавок та підвищень, які виплачуються з державного бюджету, за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою 3513050 «Покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України для виплати пенсій»;

поінформувати до 25 грудня 2009 р. пенсіонерів про розміри пенсій, перерахованих відповідно до Закону України від 6 листопада 2009 р. № 1715-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» та цієї постанови.

 

Прем’єр-міністр України Ю. Тимошенко

 

Коментар ФАХІВЦЯ

 

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ І МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА ДІЮТЬ З 1 ЛИСТОПАДА 2009 РОКУ

Як відомо,

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 06.11.2009 р. № 1715-VI (далі — Закон № 1715) унесено зміни до ст. 54 і 55 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.2008 р. № 835-VI у частині встановлення збільшених розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 листопада 2009 року.

Мінімальну заробітну плату

встановлено в розмірі 744 грн. Такий розмір мінімальної заробітної плати діятиме в листопаді та грудні 2009 року.

Прожитковий мінімум

на одну особу з розрахунку на місяць установлено в розмірі 701 грн., і для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років — 632 грн.; дітей віком від 6 до 18 років — 776 грн.; працездатних осіб — 744 грн.; осіб, які втратили працездатність, — 573 грн.

У

постанові, що коментується, Кабмін встановив, що збільшені розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму діють з 1 листопада 2009 року.

З 1 листопада 2009 року посадові оклади (тарифні ставки) працівників бюджетних установ, що визначаються на основі Єдиної тарифної сітки, має бути встановлено в такому порядку:

— для працівників, у яких посадові оклади (тарифні ставки)

менше розміру мінімальної заробітної плати, посадові оклади (тарифні ставки) у штатних розписах має бути встановлено на рівні мінімальної заробітної плати (744 грн.);

— для інших працівників посадові оклади

не змінюються.

Крім того,

з 1 листопада 2009 року на рівні мінімальної заробітної плати має бути встановлено посадові оклади:

держслужбовців та службовців, якщо вони менше мінімальної заробітної плати (згідно з постановою КМУ «Деякі питання оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету» від 20.05.2009 р. № 482);

робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, якщо їх оклади менше мінімальної заробітної плати (згідно з наказом Мінпраці «Про внесення змін до наказу Міністерства праці України від 02.10.96 № 77» від 06.04.2009 р. № 129).

Зверніть увагу: підвищення посадових окладів має відбуватися саме в порядку встановлення у

штатних розписах посадових окладів на рівні мінімальної заробітної плати.

Здійснювати доплату до посадового окладу до рівня мінімальної заробітної плати не потрібно

. Усі надбавки, доплати, премії, що встановлені працівнику, розраховуються виходячи з посадового окладу, установленого на рівні мінімальної зарплати.

При цьому, оскільки

Законом № 1715 не передбачено збільшення видатків на оплату праці для бюджетних установ, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, то підвищення розмірів посадових окладів та індексація доходів працівників бюджетних установ, військовослужбовців, осіб начальницького й рядового складу здійснюються в межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисах.

 

Алла ЛИТВИН,
 заступник директора Департаменту
 з питань державного регулювання заробітної плати
 та умов праці — начальник відділу
 державного регулювання заробітної плати
 в бюджетній сфері Міністерства праці
 та соціальної політики України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі