Теми статей
Обрати теми

Про перенесення робочих днів у 2010 році

Редакція ББ
Розпорядження від 26.11.2009 р. № 1412-

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПРО ПЕРЕНЕСЕННЯ РОБОЧИХ ДНІВ У 2010 РОЦІ

Розпорядження від 26.11.2009 р. № 1412-р

 

З метою створення сприятливих умов для святкування 1 січня — Нового року, 7 січня — Різдва Христового та 24 серпня — Дня незалежності України, а також раціонального використання робочого часу рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій (за винятком органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства пош­тового зв’язку «Укрпошта», Державного казначейства та банківських установ) перенести у порядку і на умовах, установлених законодавством, у 2010 році для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, робочі дні з:

понеділка 4 січня — на суботу 30 січня;

вівторка 5 січня — на суботу 13 лютого;

середи 6 січня — на суботу 27 лютого;

п’ятниці 8 січня — на суботу 13 березня;

понеділка 23 серпня — на суботу 21 серпня.

Спеціальний режим роботи банків та їх установ у зазначені дні визначає Національний банк.

 

Прем’єр-міністр України Ю. Тимошенко

 

Коментар редакції

 

ПЕРЕНЕСЕННЯ РОБОЧИХ ДНІВ У 2010 РОЦІ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД КАБМІНУ

Як відомо, якщо святковий чи неробочий день, визначений

ст. 73 КЗпП, збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового чи неробочого день. У листі від 25.08.2009 р. № 9681/0/14-07/13 Мінпраці зазначило, що за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями в суботу та неділю у 2010 році вихідний день:

— у неділю 4 квітня має бути перенесено на понеділок 5 квітня;

— у суботу 1 травня — на понеділок 3 травня;

— у неділю 2 травня — на вівторок 4 травня;

— у неділю 9 травня — на понеділок 10 травня;

— у неділю 23 травня — на понеділок 24 травня.

Водночас для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, додаткове перенесення робочих днів може встановлюватися розпорядженням КМУ.

Так, з метою створення сприятливих умов для святкування новорічних свят, а також раціонального використання робочого часу в

розпорядженні, що коментується, Кабмін надав рекомендації щодо перенесення робочих днів у 2010 році для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями:

— з понеділка 4 січня — на суботу 30 січня;

— з вівторка 5 січня — на суботу 13 лютого;

— з середи 6 січня — на суботу 27 лютого;

— з п’ятниці 8 січня — на суботу 13 березня;

— з понеділка 23 серпня — на суботу 21 серпня.

Оскільки

розпорядження, що коментується, має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів повинен прийняти керівник установи шляхом видання наказу чи розпорядження.

Зверніть увагу: прийняте керівником рішення про перенесення робочих днів

змінює графік роботи установи, організації та норму тривалості робочого часу в місяцях, де запроваджено перенесення робочих днів. Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу, оплати лікарняних повинні здійснюватися за зміненим у зв’язку з перенесенням робочих днів графіком роботи установи.

Якщо керівником установи буде прийнято рішення про перенесення робочих днів відповідно до

розпорядження, що коментується, то кількість робочих днів у січні, лютому та березні 2010 року становитиме:

— у січні — 16 робочих днів;

— у лютому — 22 робочі дні;

— у березні — 23 робочі дні.

Зверніть увагу на такий момент, пов’язаний з перебуванням працівника у відпустці в періоді, коли в установі переносяться робочі дні. Вихідні дні, що припадають на період відпустки, на його тривалість не впливають, у тому числі й ті, що встановлені в установі відповідно до

розпорядження, що коментується. Від того, які дні за графіком роботи установи є вихідними, залежить дата виходу працівника на роботу після відпустки. Пояснимо на прикладі.

Приклад.

З 4 січня 2010 року працівник іде у щорічну відпустку на 24 календарні дні. Установа дотримується рекомендацій Кабміну про перенесення робочих днів. Оскільки на період відпустки припадає святковий день (7 січня), то відпустка продовжується на один день. Отже, фактична дата виходу на роботу — 29 січня 2010 року. Зверніть увагу: 4, 5, 6 січня в установі є вихідними днями, але на тривалість відпустки в цьому випадку це не впливає.

Оплаті підлягають 24 календарні дні відпустки, незважаючи на те, що фактично працівник відпочиватиме 25 календарних днів.

Для працівника суботи 30 січня, 13 лютого, 27 лютого будуть

робочими, оскільки у зв’язку з перенесенням робочих днів із січня на лютий загальна кількість робочих днів у січні зменшується на три дні, а в лютому на два дні збільшується (див. також лист Мінпраці від 21.05.2008 р. № 124/13/116-08).

При цьому слід мати на увазі: у разі перенесення робочого дня, що передує святковому чи неробочому дню, на інший вихідний день для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи в цей перенесений робочий день повинна відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено

ст. 53 КЗпП.

У розпорядженні, що коментується, Кабмін наголосив, що цей порядок перенесення робочих днів не поширюється на органи Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державного казначейства та банківські установи.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі