Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Грудень, 2009/№ 46
Друк
Відповідь на запитання

ВИПЛАТА МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ НА ОЗДОРОВЛЕННЯ

 

Алла ЛИТВИН, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці — начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері Міністерства праці та соціальної політики України

 

Держслужбовцю впродовж 2009 року надано дві щорічні відпустки: у травні — за 2008 рік, а в листопаді — за 2009 рік. Чи має він право на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення двічі, по одній до кожної щорічної відпустки?

(Херсонська обл.)

 

Для державного службовця допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі посадового окладу є обов’язковою виплатою, гарантованою

ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.2003 р. № 3723-XII.

Водночас

п.п. 3 п. 2 постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.09.2006 р. № 268 передбачено виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника. Оскільки всі виплати здійснюються в межах асигнувань на оплату праці, затверджених у кошторисі, фактичний розмір допомоги на оздоровлення до відпустки (що дорівнює посадовому окладу або середньомісячній зарплаті) визначається керівником виходячи з фінансових можливостей установи.

Згідно зі

ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості впродовж двох років підряд. Якщо все ж таки працівник не був у відпустці й має намір використовувати своє право на відпустку в поточному році за минулий та поточний роки, виплата матеріальної допомоги до відпустки за відпрацьований період 2007 — 2008 років може виплачуватися тільки за рахунок економії фонду оплати праці без шкоди для інших працівників*.

* Головне управління державної служби в листі від 01.07.98 р. № 80/3299 з цього питання відповіло так: «...згідно зі ст. 35 Закону України «Про державну службу» матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу виплачується державному службовцю при наданні чергової відпустки. У разі надання впродовж календарного року двох основних щорічних відпусток

одночасно виплачується матеріальна допомога на оздоровлення. Обмежень з цього питання нормативними актами не встановлено».
Прим. ред.

При цьому, оскільки при плануванні фонду оплати праці на поточний рік матеріальна допомога враховується, то при наданні відпустки за період 2008 — 2009 років матеріальна допомога виплачується в межах фонду оплати праці.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі