Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Диспансеризація працівників

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Лютий, 2009/№ 5
Друк
Відповідь на запитання

ДИСПАНСЕРИЗАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ

Тетяна РЯБУХА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Наша бюджетна установа належить до лікувально-профілактичних закладів сфери охорони здоров’я. Штат працівників становить 800 осіб. Щорічно нам виділяються кошти на придбання реактивів для проведення аналізів хворих. Чи можливо за ці кошти провести диспансеризацію працівників нашої установи?

(м. Харків)

 

Диспансеризація

— активний метод динамічного спостереження за станом здорових осіб з факторами ризику і хворих з метою попередження виникнення захворювань, виявлення хворих на ранніх стадіях захворювання, проведення діагностики, лікування і реабілітації.

Диспансеризація включає в себе проведення низки аналізів.

Відповідно до

Роз’яснення щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженого наказом Державного казначейства України від 04.11.2004 р. № 194, видатки на бактеріологічні препарати та діагностичні тести для проведення аналізів повинні плануватися і здійснюватися за КЕКВ 1132 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали». Такі кошти плануються з урахування даних щодо проведених аналізів минулого року і кількості витрачених на них реактивів.

Проведення диспансеризації працівників за рахунок цих коштів може привести до нестачі коштів на проведення аналізів хворим і як наслідок до неможливості виконання лікувально-профілактичним закладом своїх основних функцій. Адже, як уже зазначалося, кошти на реактиви розраховані з урахуванням кількості проведених аналізів хворим у минулому році без урахування працівників закладу. Тим паче, що лікувально-профілактичні заклади обслуговують певну кількість населення, закріпленого саме за цим закладом.

Якщо кошти на диспансеризацію працівників не будуть додатково виділені, то працівники повинні відвідати лікарів та здати аналізи за місцем свого проживання в тих лікувально-профілактичних закладах, в яких вони обслуговуються.

У випадку коли диспансеризація працівників передбачена специфікою вашого лікувально-профілактичного закладу (робота з інфекційними захворюваннями тощо), наприклад, відповідно до

Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 р. № 246, кошти на її проведення повинні плануватися у вашому кошторисі за КЕКВ 1132. Такі заходи можуть здійснюватися після фактичного отримання коштів на їх проведення.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі