Надбавка за складність та напруженість у роботі заступнику директора школи з навчально-виховної роботи

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2009/№ 21
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

НАДБАВКА ЗА СКЛАДНІСТЬ ТА НАПРУЖЕНІСТЬ У РОБОТІ ЗАСТУПНИКУ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ

 

Ольга ВІТКОВСЬКА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Заступнику директора з навчально-виховної роботи наказом директора школи встановлено надбавку за складність та напруженість у роботі в розмірі 15 % посадового окладу. Чи правильно це, адже згідно з п. 4 постанови КМУ від 30.08.2002 р. № 1298 право на встановлення такої надбавки надано вищій за рівнем організації, тобто начальнику управління освіти?

Чи можна виплачувати надбавку за складність та напруженість у роботі директору школи та його заступнику в умовах економічної кризи?

(м. Харків)

Дійсно, заступнику директора з навчально-виховної роботи школи надбавка за складність та напруженість у роботі має встановлюватися керівником вищої за рівнем організації, тобто начальником управління освіти.

Так, згідно з

п. 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на підставі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів і організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298 преміювання керівників установ, закладів та організацій, їх заступників, установлення їм надбавок та доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги здійснюється за рішенням органу вищого рівня в межах наявних коштів на оплату праці.

Крім того, зазначену норму продубльовано в

п.п. 5 п. 4 наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 29.09.2005 р. № 557.

Таким чином, надбавку за складність та напруженість у роботі заступнику директора школи з навчально-виховної роботи

не може бути встановлено наказом директора школи, оскільки встановлення йому такої надбавки є компетенцією начальника управління освіти.

У 2009 році слід ураховувати положення п.п. 6 п. 6 постанови КМУ «Деякі питання організації бюджетного процесу» від 26.11.2008 р. № 1036, згідно з яким розпорядники бюджетних коштів повинні планувати витрати, пов’язані зі стимулюванням працівників, тільки за умови забезпечення в повному обсязі обов’язкових виплат із зарплати, інших соціальних виплат. Надбавка за складність та напруженість у роботі не є обов’язковою виплатою, однак, якщо в кошторисі навчального закладу передбачено достатньо коштів на оплату праці і він не має заборгованості перед працівниками із заробітної плати та інших соціальних виплат, така надбавка може виплачуватися за рішенням керівника вищої за рівнем організації в межах фонду оплати праці.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд