Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2009/№ 22
Друк
Постанова від 27.05.2009 р. № 504

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 9 БЕРЕЗНЯ 2006 р. № 268

Постанова від 27.05.2009 р. № 504

 

Кабінет Міністрів України

постановляє:

1. Підпункт 1 «в» пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» доповнити після абзацу другого новим абзацом такого змісту:

«Надбавка не встановлюється сільським, селищним головам, їх заступникам та іншим керівним працівникам і спеціалістам апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів.».

У зв’язку з цим абзаци третій і четвертий вважати відповідно абзацами четвертим і п’ятим.

2. Збільшити на 50 відсотків посадові оклади сільських, селищних голів, їх заступників та керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів, затверджені додатком 54 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268.

 

Прем’єр-міністр України Ю. Тимошенко

 

Коментар редакції

 

«ПЛЮС» ОКЛАД, «МІНУС» НАДБАВКА: КАБМІН УНІС ЗМІНИ ДО УМОВ ОПЛАТИ ПРАЦІ працівників сільських ТА селищних рад

Постановою

, що коментується, Кабмін уніс зміни до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 ( далі — постанова № 268), що стосуються умов оплати праці керівних працівників та спеціалістів апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів (далі — працівники сільських і селищних рад).

Насамперед Кабмін позбавив працівників сільських і селищних рад такої істотної складової заробітної плати, як надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи.

Як відомо, право встановлювати надбавки надано керівникам відповідних органів, що передбачено

п.п. 1 «в» п. 2 постанови № 268. Тепер п.п. 1 «в» п. 2 постанови № 268 доповнено новим абзацом, згідно з яким надбавка за високі досягнення у праці та за виконання особливо важливої роботи не встановлюється працівникам сільських і селищних рад. Зауважимо: зміни мають безстроковий характер, тобто фактично надбавку працівникам сільських і селищних рад скасували.

Як компенсацію за таке урізування зарплати Кабмін постановив

збільшити посадові оклади працівників сільських і селищних рад, затверджені додатком 54 до постанови № 268 , на 50 %.

Таким чином, з дати набуття чинності

постановою, що коментується, заробітна плата працівників сільських і селищних рад повинна зрости за рахунок збільшення посадових окладів. З іншого боку, як відомо, надбавка за високі досягнення у праці та виконання особливо важливої роботи встановлюється з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років. От і виходить: якщо працівнику було встановлено надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50 %, то фактично після зазначених змін його заробітна плата зміниться не у бік збільшення, а у бік зменшення.

Як відомо, постанови КМУ набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування. Оскільки в

постанові, що коментується, не зазначено, з якої дати необхідно застосовувати згадані вище зміни, то вони застосовуються з дати набуття нею чинності, тобто з 30.05.2009 р. Із зазначеної дати посадові оклади працівників сільських і селищних рад має бути переглянуто (збільшено на 50 %), а надбавку за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи знято.

Щодо проведення індексації заробітної плати у зв’язку зі змінами, що вносяться, зазначимо таке: якщо заробітна плата конкретного працівника в червні 2009 року після її перегляду зросте і сума підвищення перекриє суму можливої індексації, то червень 2009 року можна буде визнати базовим місяцем. В іншому разі індексацію потрібно продовжувати в загальному порядку.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі