Теми статей
Обрати теми

Надходження ТМЦ у межах програми

Редакція ББ
Відповідь на запитання

НАДХОДЖЕННЯ ТМЦ У МЕЖАХ ПРОГРАМИ

 

Тетяна РЯБУХА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Чи має право бюджетна установа брати на облік спеціальну техніку (екскаватор, машина для відкачки мулу, бульдозер тощо), яка надійшла за програмою ТАСІС «Сталий територіальний розвиток в Україні» від іноземних держав? Ця техніка в подальшому надаватиметься безоплатно або в оренду комунальним підприємствам.

(Харківська обл.)

 

Найвищої оцінки й уваги заслуговує допомога з боку Європейського Союзу у формі різних програм, найбільш значимою з яких є ТАСІС «Сталий територіальний розвиток в Україні». Міжнародна підтримка в рамках цієї програми надходить у вигляді субсидій, які направляються, насамперед, для надання технічної допомоги, передачі ноу-хау, консультацій, що йдуть на підготовку кадрів у керуванні, бізнесі, енергетиці, транспортній і фінансовій службі та у вигляді надходження товарно-матеріальних цінностей.

Процедуру залучення, використання та моніторингу міжнародної допомоги визначає

Порядок залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затверджений постановою КМУ від 15.02.2002 р. № 153 (далі — Порядок № 153).

Набуття будь-якого майна є одним із засобів залучення міжнародної технічної допомоги відповідно до

п. 3 Порядку № 153.

Відповідно до

п. 44 Порядку № 153 зарахування на баланс матеріальних цінностей, що надійшли в рамках проектів (програм), забезпечує реципієнт, тобто резидент (фізична або юридична особа), який безпосередньо одержує міжнародну технічну допомогу згідно з проектом (програмою).

Таким чином, одержувач допомоги

повинен бути визначений у самій програмі.

Нагляд за цільовим використанням міжнародної технічної допомоги реципієнтом протягом терміну реалізації проекту (програми) повинен здійснювати бенефіціар.

Бенефіціар

— це центральний орган виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, Київська, Севастопольська міські держадміністрації, до компетенції яких належить реалізація державної політики у відповідній галузі чи регіоні, де передбачається впровадження проекту (програми), що заінтересовані в результатах виконання проекту (програми), але безпосередньо не одержують міжнародну технічну допомогу.

Якщо товарно-матеріальні цінності в рамках програми надходять у вигляді централізованого постачання, то питання щодо їх зарахування на баланс визначає

замовник такого постачання, який є реципієнтом.

Звернемо

особливу увагу на те, що при отриманні активів шляхом централізованого постачання у бюджетної установи не виникає доходів ні загального, ні спеціального фондів, про що свідчить Інструкція про порядок відображення в обліку бюджетних установ операцій з централізованого постачання матеріальних цінностей, затверджена наказом Державного казначейства України від 16.12.2002 р. № 232.

Детальніше щодо цього питання дивіться консультацію «Безоплатне отримання ТМЦ» («Бюджетна бухгалтерія», 2008, № 13, с. 38).

У випадку якщо з будь-яких причин у програмі не було визначено конкретного одержувача товарно-матеріальних цінностей (реципієнта), а зазначався лише регіон, до якого має надійти міжнародна допомога, то вважаємо, що питання щодо взяття таких цінностей на баланс повинні вирішувати місцеві органи влади — обласна чи міська ради (бенефіціар), які на своїй сесії повинні прийняти відповідне рішення щодо суб’єкта господарської діяльності, який має прийняти такі цінності на баланс.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі