Якщо премія виплачується в поточному місяці за фактично відпрацьований час

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2009/№ 24
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

ЯКЩО ПРЕМІЯ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ В ПОТОЧНОМУ МІСЯЦІ ЗА ФАКТИЧНО ВІДПРАЦЬОВАНИЙ ЧАС

 

Неля СИНЬКО, начальник відділу організації заробітної плати і вдосконалення законодавства з оплати праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати і умов праці Міністерства праці та соціальної політики України

 

Держслужбовцю виплачується матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати. У розрахунковому періоді для обчислення матеріальної допомоги робочі дні відпрацьовано не повністю у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Згідно з Положенням про преміювання премія в установі нараховується та виплачується в поточному місяці за фактично відпрацьований час.

Чи правильно включати до розрахунку середньої зарплати для нарахування матдопомоги премію, нараховану за фактично відпрацьований час, пропорційно відпрацьованому часу?

(м. Ужгород)

 

Згідно з

п.п. 3 п. 2 постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 державним службовцям матеріальна допомога на оздоровлення надається в розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження (крім випадків оплати часу відпусток) згідно з

п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100), провадиться виходячи з виплат за останні два календарні місяці, що передують події, з якою пов’язана виплата.

Середньомісячну заробітну плату розраховують відповідно до

п. 8 Порядку № 100 шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячну кількість робочих днів у розрахунковому періоді.

Середньоденна заробітна плата

визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані робочі дні протягом двох місяців на кількість відпрацьованих робочих днів за цей період.

Середньомісячна кількість робочих днів

визначається діленням на два сумарної кількості робочих днів за останні два календарні місяці згідно із затвердженим графіком роботи установи, організації.

При визначенні сумарного заробітку за розрахунковий період

ураховуються виплати, наведені в п. 3 Порядку № 100, і не враховуються виплати, перелічені в п. 4 Порядку № 100.

До виплат, які

враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, належать премії, що не мають разового характеру.

Відповідно до

п. 3 Порядку № 100 премії включаються до заробітку того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю щодо заробітної плати. Щомісячні премії враховуються в повній сумі в тому місяці, в якому їх нараховано. Якщо кількість робочих днів у розрахунковому періоді працівником відпрацьовано не повністю, то премії при розрахунку середньої зарплати за останні два календарні місяці враховуються пропорційно часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді (це стосується випадків, коли працівник хворів, перебував у відрядженні, відпустці).

Іншого чинним законодавством не передбачено. У зв’язку з цим, якщо кількість робочих днів у розрахунковому періоді працівником відпрацьовано не повністю, щомісячна премія, нарахована та виплачена в поточному місяці за фактично відпрацьований час, має включатися до розрахунку середньої зарплати для нарахування матеріальної допомоги пропорційно відпрацьованому часу.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд