Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Виплата матеріальної допомоги в разі винесення догани

Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2010/№ 29
Друк
Відповідь на запитання

ВИПЛАТА МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ В РАЗІ ВИНЕСЕННЯ ДОГАНИ

 

Алла ЛИТВИН, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці — начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері Міністерства праці та соціальної політики України

 

 

У медичній установі за заявами працівників один раз на рік надається матеріальна допомога в розмірі не більше посадового окладу. Усі заяви реєструються в порядку їх подання. За таким списком щомісячно надається допомога в межах сум на оплату праці, затверджених кошторисом.

Заяву про надання матеріальної допомоги працівником надано в травні, а за чергою її виплата припадає на липень. Але у липні працівнику винесено догану. Чи виплачується в такому разі матеріальна допомога?

(Херсонська обл.)

 

Пунктом 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298

керівникам бюджетних закладів, установ та організацій надано право в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків, надавати працівникам матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше одного посадового окладу на рік (крім матеріальної допомоги на поховання).

Таку ж умову містить і

п. 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519, який регулює питання оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення.

Матеріальна допомога (у тому числі на оздоровлення) може бути надана

всім працівникам, які перебувають у трудових відносинах з бюджетною установою, але вона не є обов’язковою виплатою. Оскільки матеріальна допомога виплачується в межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисі доходів та видатків бюджетної установи, то виплата такої матеріальної допомоги залежить від наявності коштів на її виплату. Так, якщо фонду оплати праці, затвердженого в кошторисі на виплату матеріальної допомоги, недостатньо, то виплата матеріальної допомоги не може здійснюватися. Якщо коштів не вистачає на виплату матеріальної допомоги у розмірі посадового окладу, то таку допомогу може бути виплачено в розмірі меншому ніж посадовий оклад.

Підставою для надання матеріальної допомоги є заява працівника та відповідний наказ керівника.

Працівникам протягом року матеріальну допомогу (у тому числі на оздоровлення) може бути виплачено кілька разів. Але при цьому

загальна сума наданої матеріальної допомоги на рік не повинна перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) працівника. Виняток — матеріальна допомога на поховання, розмір якої не обмежується.

Згідно зі

ст. 151 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (далі — КЗпП) протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочень до працівника не застосовуються. Статтею 143 КЗпП встановлено, що відповідні заходи заохочення визначаються правилами внутрішнього трудового розпорядку чи встановлюються в колективному договорі, іншому локальному нормативному акті роботодавця.

Факт винесення працівникові дисциплінарного стягнення у вигляді догани не може бути підставою для відмови в наданні матеріальної допомоги, оскільки така виплата не належить до заходів заохочення.

 

 

Держслужбовцю було винесено догану за невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків. Тепер держслужбовець збирається у відпустку. Чи можна йому виплатити матеріальну допомогу до відпустки, адже за ст. 151 КЗпП протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочень до працівника не застосовуються?

(м. Київ)

 

Згідно зі

ст. 151 КЗпП протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочень до працівника не застосовуються. Статтею 143 КЗпП встановлено, що відповідні заходи заохочення визначаються правилами внутрішнього трудового розпорядку чи встановлюються в колективному договорі, іншому локальному нормативному акті роботодавця.

Згідно зі

ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII щорічна відпустка державному службовцю надається з виплатою допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу.

Підпунктом 3 п. 2 постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268

керівники відповідних органів наділені правом надавати працівникам у межах затвердженого фонду оплати праці матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Матеріальна допомога на оздоровлення є

обов’язковою виплатою. Залежно від наявності коштів її може бути виплачено в мінімальному розмірі — у розмірі посадового окладу працівника, або в максимальному — у розмірі його середньомісячної зарплати.

У разі винесення державному службовцеві дисциплінарного стягнення у вигляді догани матеріальна допомога до відпустки

виплачується, оскільки вона не належить до заохочувальних виплат.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі