Теми статей
Обрати теми

Щодо трудової книжки аспіранта

Редакція ББ
Лист від 08.11.2010 р. № 214/06/187-10

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЩОДО ТРУДОВОЇ КНИЖКИ АСПІРАНТА

Лист від 08.11.2010 р. № 214/06/187-10

 

На Ваш лист Юридичне управління в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

Згідно із Законом України «Про вищу освіту»

аспірант — це особа, яка має повну вищу освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень магістра або спеціаліста, навчається в аспірантурі вищого навчального закладу або наукової установи для підготовки дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук.

Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.99 р. № 309, містить перелік документів, які вступники до аспірантури подають на ім’я керівника вищого навчального закладу, наукової установи. Зазначений перелік документів

не містить вказівки щодо подання трудової книжки.

Згідно з пунктом 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. № 43, сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж підприємстві, в установі, організації або в громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Крім того, відповідно до пункту 14 постанови Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.99 р. № 13

робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Порядок ведення і зберігання трудових книжок регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.93 р. № 301 «Про трудові книжки працівників» та Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58 (зі змінами), зареєстрованим у Мін’юсті 17.08.93 р. за № 110 (далі — Інструкція).

Відповідно до пункту 3 вищезазначеної постанови

трудові книжки зберігаються на підприємствах, в установах і організаціях як документи суворої звітності, а при звільненні працівника трудова книжка видається йому під розписку в журналі обліку.

Згідно з нормами Інструкції ведення трудових книжок здійснює власник або уповноважений ним орган. Під уповноваженим органом слід розуміти відділ кадрів або інший підрозділ підприємства, який здійснює оформлення, прийняття і звільнення працівників, або відповідальну особу підприємства, на яку покладено обов’язок ведення трудових книжок працівників (посадовою інструкцією). Зазначене пов’язане з необхідністю належного оформлення трудової книжки (пункти 2.12, 2.5, 2.4, 4.1), її зберігання (пункт 6.2 Інструкції) та обліком трудових книжок (абзац третій підпункту «б» пункту 7.1 Інструкції).

Виходячи з наведеного

трудові книжки всіх працівників повинні зберігатися на підприємствах, в установах, організаціях.

 

Начальник юридичного управління І. Тубелець

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі