Теми статей
Обрати теми

Помилки в даних страхувальника або працівника

Редакція ББ
Стаття

ПОМИЛКИ В ДАНИХ СТРАХУВАЛЬНИКА АБО ПРАЦІВНИКА

 

Якщо під час заповнення пенсійної звітності допущено помилку у прізвищі (імені або по батькові) працівника, його ідентифікаційному номері, а також у реквізитах Таблиць 5, 6, 7, 8, не біда — виправити таку помилку легко.

Ольга ВІТКОВСЬКА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Помилка у П. І. Б. застрахованої особи (

Таблиця 5)

У місяці прийняття або звільнення працівника формують запис у

Таблиці 5 Звіту щодо такого працівника. Якщо при формуванні такого запису було допущено помилку у П. І. Б. працівника, то в цьому випадку слід скористатися п.п. 2.17.1 Порядку № 26-1, що передбачає такий порядок дій:

1. За той звітний період, в якому допущено помилку, складається

тільки Таблиця 5 Звіту з зазначенням «Коригуюча». У ній вказують правильні прізвище, ім’я та по батькові тільки того працівника, щодо якого допущено помилку.

На підставі

Таблиці 5 типу «Коригуюча» проводиться технологічна заміна заздалегідь накопичених даних в обліковій картці особи на актуальні дані, які подано страхувальником у Таблиці з відміткою «Коригуюча». Тому уточнювати інші Таблиці 6, 7 або 8, подані до цього з неправильним П. І. Б., не потрібно.

2. У реквізиті «

Звіт за місяць» Таблиці 5 зазначають місяць, дані за який слід змінити.

3. Складається супроводжуючий

Перелік таблиць звіту (у спеціальному програмному забезпеченні формується автоматично).

Коригуючу

Таблицю 5 слід також подати, якщо:

— помилилися в даті прийняття та звільнення працівника;

Таблиця 5 не подавалася взагалі. Наприклад, у минулих періодах приймалися та звільнялися працівники, але помилково не було подано Таблицю 5 з позначкою «Початкова». Вважається, що Звіт за цей місяць вже подано і Таблиці, що змінюють його, можуть бути або коригуючими (відмітка «Коригуюча») або скасовуючими (відмітка «Скасовуюча»).

Якщо помилку допущену в персоніфікованих даних

за періоди до 2010 року, то слід коригувати раніше поданий Список осіб, які працюють або працювали у роботодавця у звітному році (додаток 15 до Інструкції № 16-6) за відповідний рік у порядку, передбаченому для виправлення помилок у персоніфікованій звітності, поданій страхувальниками до 2010 року. Таблицю 5 не подають.

 

Приклад 1. Виправлення помилки в П. І. Б. працівника

При складанні Звіту за квітень 2010 року в Таблиці 5 допущено дві помилки:

Перша

— неправильно зазначено прізвище працівника — замість «Пироженко Оксана Тарасівна» зазначено «Піроженко Оксана Тарасівна».

Друга

— не внесено запис про звільнення 23.04.2010 р. Скичка Івана Миколайовича. Помилки виявили 31 травня 2010 року.

У цьому випадку необхідно скласти

Таблицю 5 за квітень 2010 року з типом відмітки «Коригуюча», приклад заповнення якої наведено на рис. 1 на с. 46. До Таблиці 5 складається Перелік таблиць звіту.

 

img 1

Рис. 1. Приклад заповнення Таблиці 5 Звіту

 

Помилка в реквізитах Таблиць 5, 6, 7, 8

Підпунктом 2.17.2 Порядку № 26-1

з використанням Таблиць 5, 6, 7 і 8 типу «Скасовуюча» передбачено виправлення помилок у:

— коді страхувальника (реквізит «Код ЄДРПОУ/ідентифікаційний номер»);

— звітному місяці (реквізит «Звіт за місяць, рік»);

— номері облікової картки застрахованої особи (ідентифікаційному номері згідно з довідкою ДПІ або серії та номері свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування — для осіб, які відмовилися від номера з релігійних міркувань та в яких є відповідна відмітка в паспорті) (графа 6 Таблиць 5, 6, 7 і 8);

— коді підстави для обчислення стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства (спеціальний стаж) (для Таблиці 8).

Послідовність виправлення цих помилок така:

1. За ті звітні періоди, в яких допущено помилку, складаються відповідні

Таблиці 5, 6, 7 або 8 Звіту з відміткою «Скасовуюча». У реквізиті «Звітний місяць» зазначається місяць, за який допущено помилку.

2. Складаються відповідні

Таблиці 5, 6, 7 або 8 Звіту з відміткою «Початкова», де зазначаються правильні реквізити за ті звітні періоди, у даних яких було допущено помилку. У реквізиті «Звітний місяць» зазначається місяць, за який допущено помилку.

3.

Складається супроводжуючий Перелік таблиць звіту (у спеціальному програмному забезпеченні формується автоматично). У реквізиті «Звітний місяць» зазначається місяць, за який допущено помилку.

Якщо помилку допущено в персоніфікованих даних

за періоди до 2010 року, то слід коригувати раніше поданий Список осіб, які працюють або працювали у роботодавця у звітному році (додаток 15 до Інструкції № 16-6), Індивідуальні відомості про застраховану особу ІНДАНІ (додаток 13 до Інструкції № 16-6), Список підстав, що дають право на застосування пільг робітникам підприємства при визначенні пенсії СПП (додаток 14 до Інструкції № 16-6) за відповідний рік у порядку, передбаченому для виправлення помилок у персоніфікованій звітності, поданій страхувальниками до 2010 року.

На підставі поданих документів з відміткою «

Скасовуюча» недостовірні дані облікової картки вилучаються з переліку чинних для використання, але залишаються в електронному архіві для збереження звітності.

Зверніть увагу, зміна в сумах нарахованого заробітку, грошового забезпечення або доходу, а також у сумах страхових внесків за звітний місяць

не допускається.

 

Приклад 2. Помилка в ідентифікаційному номері працівника

26 березня 2010 року на роботу було прийнято працівницю Порох Олену Миколаївну (ідентифікаційний номер 2233556655). При складанні Звіту:

за березень 2010 року в Таблицях 5, 6 щодо такої працівниці допущено помилку: неправильно зазначений ідентифікаційний номер, замість 2233556655 зазначено 2232556655;

за квітень 2010 року в Таблицях 6 і 7 дані про працівника також зазначено неправильний ідентифікаційний номер.

Помилку виявлено в червні 2010 року.

 

Виправляємо помилку таким чином:

1.

Складаємо Таблиці 5 і 6 за березень 2010 року і Таблиці 6 і 7 за квітень 2010 року з відміткою «Скасовуюча», в яких повторюємо неправильні дані на працівницю Порох О. М. (у тому вигляді, в якому їх подано раніше, — з неправильним ідентифікаційним номером 2232556655).

2.

Складаємо Таблиці 5 і 6 за березень 2010 року і Таблиці 6 і 7 за квітень 2010 року з відміткою «Початкова», в яких зазначаємо дані на працівницю Порох О. М. з правильним ідентифікаційним номером 2233556655.

3.

До кожного Звіту з коригуючими даними (за березень і квітень 2010 року) складаємо супроводжуючий Перелік таблиць звіту (у спеціальному програмному забезпеченні формується автоматично), зазначивши в реквізиті « Звітний місяць» місяць, за який виправляється помилка.

Далі на рис. 2 — 6 наведено виправляючий

Звіт за березень 2010 року. Аналогічно формуємо виправляючий Звіт за квітень 2010 року, але замість Таблиці 5 формуємо скасовуючу та початкову Таблицю 7, подану за цей період на працівницю Порох О. М., в якій також неправильно зазначено індивідуальний номер працівниці.

 

img 2

Рис. 2. Приклад складання Переліку таблиць звіту до прикладу 2 за березень 2010 року

 

img 3

Рис. 3. Приклад складання Таблиці 5 типу «Скасовуюча» до прикладу 2 за березень 2010 року

 

img 4

Рис. 4. Приклад складання Таблиці 5 типу «Початкова» до прикладу 2 за березень 2010 року (виправлені дані)

 

img 5

Рис. 5. Приклад складання Таблиці 6 типу «Скасовуюча» до прикладу 2 за березень 2010 року

 

img 6

Рис. 6. Приклад складання Таблиці 6 типу «Початкова» до прикладу 2 за березень 2010 року (виправлені дані)

 

img 7

Рис. 7. Приклад складання Переліку таблиць Звіту за квітень 2010 року

 

Таблицю 6

типу «Скасовуюча» за квітень 2010 року на Порох О. М. з неправильним індивідуальним номером і типу «Початкова» за квітень 2010 року на Порох О. М. наводити не будемо. Вони заповнюються аналогічно наведеним вище. Заповнимо тільки Таблицю 7.

 

img 8

Рис. 8. Приклад складання Таблиці 7 типу «Скасовуюча» до Звіту за квітень 2010 року

 

 img 9

Рис. 9. Приклад складання Таблиці 7 типу «Початкова» до Звіту за квітень 2010 року (виправлені дані)

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі