Теми статей
Обрати теми

Про організацію безкоштовного харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах

Редакція ББ
Лист від 27.07.2010 р. № 3503-26/7307-14

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ БЕЗКОШТОВНОГО ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Лист від 27.07.2010 р. № 3503-26/7307-14

 

Мінекономіки розглянуло лист щодо надання інформації про організацію безкоштовного харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах і повідомляє.

Пунктом 11 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, технікумів (училищ), коледжів, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення. Дітям, які не харчуються в зазначених навчальних закладах, а також за всі дні, коли вони не відвідували ці заклади, до досягнення повноліття виплачується грошова компенсація у порядку та розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.97 р. № 155 «Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 р. № 242/329 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15.06.2005 р. за № 661/10941, відповідальними за організацію харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, зокрема, ведення обліку дітей, які отримують безоплатне гаряче харчування, контроль за харчуванням, за матеріально-технічний стан харчоблоку (їдальні, буфету), додержання вимог санітарного законодавства є засновники (власники), керівники цих закладів та організації (підприємства), що забезпечують харчування дітей.

Наказом керівника закладу призначається особа, відповідальна за організацію харчування дітей, до обов’язків якої входить опрацювання інформації щодо кількості дітей, які потребують гарячого харчування (у тому числі дітей пільгових категорій).

Облік дітей, охоплених безоплатним харчуванням, здійснює класний керівник, який вчасно повідомляє про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування.

Безоплатне харчування учнів у навчальних закладах з денною формою перебування у закладах здійснюється тільки в робочі дні. У разі відсутності учнів під час навчання компенсація за харчування не проводиться.

Також повідомляємо, що Методичні рекомендації з організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, які затверджені наказом Міністерства економіки України від 01.08.2006 р. № 265, носять виключно роз’яснювальний, інформаційний характер і не є обов’язковими для виконання.

 

Заступник Міністра економіки України О. Сухомлин

 

Коментар редакції

 

БЕЗОПЛАТНЕ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Певні категорії учнів мають право на отримання безоплатного харчування.

Так, відповідно до

розд. 6 Методичних рекомендацій з організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, затверджених наказом Міністерства економіки України від 01.08.2006 р. № 265 (далі — Методичні рекомендації № 265) у шкільних їдальнях харчуються безоплатно:

— діти-сироти;

— діти, що знаходяться під опікою;

— діти, що постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи;

— учні 1 — 4 класів;

— діти, що потребують дієтичного харчування.

За рішенням органів місцевого самоврядування безоплатно всі учні можуть отримувати молоко (сік) і борошняний кондитерський виріб.

Безоплатне харчування учнів у навчальних закладах з денною формою перебування у закладах здійснюється

тільки у робочі дні.

У разі відсутності учнів під час навчання

компенсація за харчування не проводиться.

Мінекономіки у

листі, що коментується, звертає увагу на те, що особа, відповідальна за організацію харчування дітей призначається керівником навчального закладу. До її обов’язків входить, зокрема, опрацювання інформації щодо кількості дітей, які потребують харчування.

Класні керівники (вихователі)

щодня відмічають фактичну наявність учнів, що харчуються безоплатно, передають цю інформацію особі, відповідальній за організацію харчування учнів (інспектору з харчування), яка вносить дані у спеціальний журнал або комп’ютер. Після узагальнення інспектор з харчування передає інформацію в їдальню (розд. 6 Методичних рекомендацій № 265).

Звернемо особливу увагу на те, що харчування пільгового контингенту учнів, які не відвідали уроки

не допустиме. Списання продуктів на харчування відсутніх учнів є необґрунтованим, уся вартість таких продуктів харчування підлягає відшкодуванню до відповідного бюджету.

Нагадаємо, що облік відвідування учнями індивідуальних та групових занять ведеться на сторінках

класного журналу в розділі «Облік навчальних досягнень учнів».

Щодо цього питання також рекомендуємо звернути увагу на консультацію «Як бухгалтерія може контролювати правильність списання продуктів харчування» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2009, № 32, с. 20).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі