Визначення базового місяця для новоприйнятих працівників

В обраному У обране
Друк
Редакція ББ
Бюджетна бухгалтерія Квітень, 2011/№ 15
Відповідь на запитання

ВИЗНАЧЕННЯ БАЗОВОГО МІСЯЦЯ ДЛЯ НОВОПРИЙНЯТИХ ПРАЦІВНИКІВ

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, начальник відділу рівня життя та моніторингу бідності

 

Згідно з роз’ясненнями Мінпраці керівник має право самостійно прийняти рішення про встановлення як базового при проведенні індексації заробітної плати не місяць прийняття на роботу, а місяць останнього підвищення заробітної плати за посадою, на яку прийнято працівника. Яким документом необхідно оформляти таке рішення?

(м. Суми)

 

При проведенні індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися

Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Загальний підхід до визначення базового місяця викладено в

п. 5 Порядку № 1078. У цьому пункті зазначено, що базовим при розрахунку індексу споживчих цін вважається місяць, в якому відбувається підвищення доходів громадян. Індексація за цей місяць не нараховується, і з наступного за базовим місяця для проведення подальшої індексації розраховується наростаючим підсумком новий індекс споживчих цін до перевищення порога індексації 101 %.

Механізм нарахування сум індексації для новоприйнятих працівників

Порядком № 1078 не визначено. Рішення про визначення базового місяця для проведення індексації заробітної плати таким працівникам адміністрація установи (організації) затверджує самостійно. Отже, базовим під час проведення індексації може бути визначено місяць прийняття працівника на роботу або місяць підвищення заробітної плати за відповідною (аналогічною) посадою. Для проведення подальшої індексації індекс розраховується з місяця, наступного після базового, до перевищення порога індексації.

Доцільно вказати обраний підхід до визначення базового місяця для новоприйнятих працівників у відповідному наказі по установі.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд