Теми статей
Обрати теми

Планування видатків на проведення індексації заробітної плати

Редакція ББ
Відповідь на запитання

ПЛАНУВАННЯ ВИДАТКІВ НА ПРОВЕДЕННЯ ІНДЕКСАЦІЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

 

Ірина НЕСТРУГІНА, начальник КРВ у м. Харкові

 

Як правильно планувати в кошторисі суму видатків на проведення індексації заробітної плати на наступний рік?

(Дніпропетровська обл.)

 

Основні вимоги щодо планування видатків у кошторисах визначені у

Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 (далі — Порядок № 228).

План асигнувань загального фонду бюджету, план надання кредитів із загального фонду бюджету, план спеціального фонду, план використання бюджетних коштів вищих навчальних закладів та наукових установ, помісячний план використання бюджетних коштів є

невід’ємними частинами кошторису і затверджуються разом із цим кошторисом. Форми зазначених планів затверджуються Мінфіном. Затверджені форми плану використання бюджетних коштів і помісячного плану використання бюджетних коштів можуть бути доповнені іншими показниками.

Розрахунки, які обґрунтовують показники видатків бюджету або надання кредитів з бюджету, що включаються до проекту кошторису, є невід’ємною частиною кошторису. Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня погоджують форму розрахунків з головним розпорядником бюджетних коштів, про що визначено у

п. 2 Порядку № 228.

Відповідно до

п. 12 Порядку № 228 головні розпорядники бюджетних коштів розглядають показники проектів кошторисів розпорядників нижчого рівня щодо законності та правильності розрахунків, доцільності запланованих видатків бюджету або надання кредитів з бюджету, правильності їх розподілу відповідно до економічної класифікації видатків або класифікації кредитування бюджету, повноти надходження доходів або повернення кредитів, додержання діючих ставок (посадових окладів), норм, цін, лімітів, а також інших показників відповідно до законодавства та складають проекти зведених кошторисів.

Найважливішою вимогою в процесі планування видатків кошторису є те, що під час визначення обсягів видатків бюджету та/або надання кредитів з бюджету розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні

враховувати об’єктивну потребу в коштах кожної установи, виходячи з її основних виробничих показників і контингентів, які встановлюються для установ (кількість класів, учнів у школах, ліжок у лікарнях, дітей у дошкільних закладах тощо), обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, необхідності погашення дебіторської і кредиторської заборгованості та реалізації окремих програм і намічених заходів щодо скорочення витрат у плановому періоді (п. 20 Порядку № 228).

Крім того, під час визначення видатків у проектах кошторисів установи повинен забезпечуватися

суворий режим економії коштів і матеріальних цінностей.

Видатки на проведення індексації заробітної плати плануються разом з видатками на виплату заробітної плати, адже виходячи зі

ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII оплата праці підлягає обов’язковій індексації з метою часткового або повного відшкодовування подорожчання споживчих товарів і послуг.

У зв’язку з тим, що рівень інфляції на наступний рік не відомий, вважаємо, що бюджетні установи можуть запланувати видатки на індексацію заробітної плати

за прогнозним індексом інфляції наступного року. Зрозуміло, що таке планування не може відобразити остаточної фактичної потреби в коштах на проведення індексації, адже прогнозний індекс інфляції може не підтвердитись, а індекс інфляції наступного року може значно відрізнятись від індексу інфляції попереднього. Тому протягом наступного року суми, потрібні для проведення індексації заробітної плати, мають коригуватись: надлишкові — скорочуватись, недостатні — додаватись на підставі обґрунтованих розрахунків.

У будь-якому разі слід чітко розуміти, що неправильне планування коштів на проведення індексації, що призводить до створення залишку коштів, не свідчить про економію коштів на оплату праці і не дає змоги на виплату премій та інших заохочувальних виплат, а навпаки, такі кошти підлягають скороченню. Майте на увазі, що використання коштів, які були заплановані на проведення індексації, але фактично протягом року потреба в них не виникла, на виплату премій та інших заохочувальних виплат трактується фахівцями ДКРС як незаконне використання бюджетних коштів і такі кошти мають бути повернуті до відповідного бюджету.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі