Теми статей
Обрати теми

Перехід на іншу посаду: чи буде місяць базовим?

Редакція ББ
Відповідь на запитання

ПЕРЕХІД НА ІНШУ ПОСАДУ: ЧИ БУДЕ МІСЯЦЬ БАЗОВИМ?

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності

 

У грудні 2010 року головного спеціаліста відділу переведено на посаду начальника цього відділу. При цьому його заробітна плата збільшилася на 257,25 грн., а сума можливої індексації склала 364,19 грн. (останнє підвищення зарплати було в лютому 2008 року). Чи є для такого працівника грудень 2010 року базовим місяцем при проведенні індексації?

(Сумська обл.)

 

При проведенні індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися

Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). Однак слід зауважити, що механізм проведення індексації під час переходу працівника на іншу посаду Порядком № 1078 не передбачено.

Але якщо перехід працівника на іншу посаду супроводжується зростанням його доходу (

п. 5 Порядку № 1078) і сума підвищення доходу перевищить суму індексації, яку могло бути нараховано на попередній посаді, то місяць переходу можна вважати базовим та індексацію за цей місяць не проводити.

Якщо при переведенні на іншу посаду сума підвищення грошового доходу не перевищила суму індексації, то в такому разі може бути прийнято рішення не приймати місяць переведення працівника на іншу посаду за базовий.

При цьому слід зауважити: згідно зі

ст. 33 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII заробітна плата державних службовців складається з посадового окладу, премії, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі, за високі досягнення у праці та інших надбавок.

Отже, порівняння доходів держслужбовця для визначення базового місяця при проведенні індексації в разі переходу з посади головного спеціаліста на посаду начальника відділу слід проводити з урахуванням усіх постійних складових його заробітної плати як за посадою головного спеціаліста, так і за посадою начальника відділу.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі